Відтепер рідні полеглих захисників мають різні права на отримання виплати. У першу чергу на неї в повному розмірі претендуватиме дружина або чоловік загиблого/загиблої.
Про це повідомили у пресслужбі Мінреінтеграції.
Відповідні зміни до процедури отримання виплати за загибель військовослужбовця/військовослужбовиці внесли в Уряді. Там пообіцяли, що незабаром для оформлення заявки потрібен буде скорочений перелік документів:
Окрім цього, урядовці впровадили пріоритетність (черговість) отримання такої виплати. У першу чергу на неї претендує дружина або чоловік, у другу — рідні та прийомні діти, або люди, що були на утриманні військового. В останню чергу на такі виплати претендують батьки загиблого чи загиблої.
Кожна наступна черга отримує право на виплату лише якщо на неї немає претендентів у попередній черзі. Якщо до однієї черги належать кілька людей, виплату розділять між ними порівно. Досі процедура отримання допомоги була іншою: сума розділялася порівну між всіма претендентами на допомогу, яких не ділили на категорії.
Відповідні зміни, додали в Мінреінтеграції, запрацюють вже незабаром.
Нагадаємо, отримати офіційне підтвердження про загибель, вступити у спадщину, оформити компенсацію у 15 млн грн — це лише деякі з проблемних питань, які доводиться розв’язувати родичам загиблих військових. Іноді через бюрократію отримання потрібних документів затягується ще дужче. Журналісти Вільного радіо разом зі знавцями законів та тими, хто втратив на війні рідних, шукали рішення поширених проблем, а також розповіли, як отримати компенсацію за загибель військового.