Сьогодні в частині шкіл проходять урочисті лінійки та всюди стартують заняття, тепер за правилами нової української школи (НУШ). Програма діє лише для першачків, для старших – зміни не кардинальні. Цього року школярами стали майже півмільйона дітлахів по всій Україні. 760 з них – сіли за парти в Бахмуті. Однак оновлені вони не у всіх.
Без оцінок та домашнього завдання. НУШ – це ключова реформа, яка направлена на зміну підходу навчання школярів. Цього року першокласники країни відчують реформу у дії. У дітлахів одразу буде можливість закріпити матеріал на практиці, на кожного школяра запланували свій набір Lego, щоб об’єднати розумові та практичні дії. А нові одномісні парти дозволяють гнучко трансформувати простір для різних видів діяльності.
В Бахмуті виділили майже півтора мільйони гривень на облаштування умов для навчання дітлахів. Вчителі прошли переатестацію за новим матеріалом.
Однак, займатися поки будуть без підручників. Їх ще не надрукували. Тож нададуть лише в жовтні. Така ситуація по всій країні. В міністерстві запізно затвердили остаточний варіант. Та тепер запевняють, турбуватись не треба, адже на перший час діти лише звикають до школи і підручники їм не потрібні. У вчителів же програма підготовлена.
Ще одна новинка – мультимедійні дошки та ноутбуки для вчителів. В Бахмуті їх майже немає. Через відміну деяких торгів, дошки є лише у школах №5 та №18.
В той же час гроші на впровадження реформи області ще повністю не використані. Станом на 27 серпня витратили лише 75% виділених коштів, однак до жовтня обіцяють: все виправлять і докуплять все необхідне.
Так, у Кропивницькому батьки першокласників навіть пішли на пікет до міськради через порожній клас. Через скасування тендерів у школу так і не змогли купити нові парти. Та оскільки з впровадженням не впорались багато шкіл, в Міністерстві створили Міжвідомчий координаційний центр, щоб пришвидшити процес закупівель.
“Він буде штовхати у плечі органи місцевого самоврядування, щоб вони пришвидшили це забезпечення”,- каже Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич
Додамо, що вздовж лінії розмежування, в так званій сірій зоні знаходиться 54 школи та школа-інтернат.
Через наближення до зони бойових дій призупинено роботу 10 закладів загальної середньої освіти: три – у Волноваському районі, по два -в Авдіївці, Мар’їнському, Ясинуватському районах, а також Мар’їнська школа-інтернат обласної комунальної власності.
При цьому за 2017-2018 роки відкрито 16 нових повноцінно відремонтованих опорних шкіл.
Нагадаємо, дві школи Бахмута не готові до початку навчального року. А близько 2-х тисяч учнів тимчасово розформовані по інших навчальних закладів міста. Все через незакінчений ремонт.
Детальніше читати тут: