В Україні створять платформу для спілкування блогерок з ОРДЛО та підконтрольних регіонів

Наталя Жукова
2020-04-09 16:30

image
Фото з вільних джерел

Створення такого майданчика для початку діалогу та примирення підтримає Посольство Німеччини в Україні. 

 

Про це в ефірі радіо “НВ” повідомила пані посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен. 

“Мені хотілося б, щоб не було більше жертв на Донбасі і щоб люди з обох боків — адмінкордону з Кримом і лінії розмежування на Донбасі  — могли разом, вільно обговорювати своє майбутнє”, — зазначила Анка Фельдгузен. 

Задля цього посольство Німеччини підтримає проєкт створення спільної платформи для блогерок з ОРДЛО та підконтрольних Україні територій. На цьому майданчику зможуть безпечно спілкуватися жінки як з тимчасово окупованих районів Донеччини та Луганщини, так і з контрольованих урядом регіонів.  

“Ми їм дамо безпечний простір, де вони можуть сидіти разом, щоб між ними була довіра, і вони могли обговорювати, яке могло би бути майбутнє цих територій”, — зауважила пані посол.

На думку посолки, жінки могли б напряму, без посередників, обговорювати своє повсякденне життя.

“Вони можуть говорити про повсякденне життя. Шкода, що ми не знаємо, хто там ще точно живе. Ми знайшли жінок-блогерок, у яких є ідеї. Вони хочуть чути щось інше, окрім російської пропаганди. Вони хочуть говорити з іншими жінками. Тільки якщо ви говорите з людьми, ви можете переконати їх у тому, що це пропаганда, це не факти. І мені здається, що безпосередня розмова — це краще, ніж усі телеканали чи інші ідеї, які були. Наш маленький додаток — це проєкт, який може створити довіру між людьми, тому що пропаганда зробила так, що люди не довіряють один одному”, — додала посолка.

Нагадаємо, 25 березня відбулася чергова зустріч Тристоронньої контактної групи в Мінську. Тоді мали б підписати документ про створення окремої Консультативної ради, до якої планували офіційно залучити “представників тимчасово непідконтрольних територій“. 

Для довідки:
Консультативну раду запропонували створити в рамках політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи. Тобто те, що будуть там обговорювати, пізніше виноситимуть також на загальну зустріч представників України, Росії та ОБСЄ. Або ж навпаки, саме на засіданнях ради мають уточнювати деталі та механізми дій. Офіційний документ ТКГ про рішення впровадити Консультативну раду опублікувало видання Дзеркало Тижня, яке отримало його з власних джерел.

консультативна рада

Але плани створення Консультативної ради викликали бурхливу реакцію в українському суспільстві. І, за інформацією віце-прем’єр-міністра з реінтеграції окупованих територій Олексія Резнікова, документ про її створення 25 березня так і не підписали. 

Зазначимо, протокол ТКГ, підписаний у Мінську 11 березня, передбачав консультації з Німеччиною, Францією та ОБСЄ перед створенням Консультативної ради у рамках ТКГ. За словами віце-прем’єра з реінтеграції Олексія Резнікова, вони все ще тривають. Офіційно на високому рівні європейські партнери цю ідею поки ніяк не коментували.

 

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: