Новостворений орган потрібен МОУ для захисту прав військових та їхніх рідних. Управління, зокрема, розглядатиме скарги, надаватиме правничу допомогу та захищатиме військовослужбовців від зловживань з боку командирів.
Новину повідомили у пресслужбі Міноборони.
Про створення Центрального управління захисту прав військовослужбовців, яке підпорядковується безпосередньо міністру оборони, оголосили вчора, 3 квітня. Управління покликане надавати ефективну правничу підтримку, проводити перевірки та розслідувати порушення прав військових та їхніх рідних.
“Реалізація цієї ініціативи передбачає комплексний підхід до захисту прав воїнів та членів їхніх сімей, включаючи реагування на конкретні скарги, аналіз конкретних ситуацій, виїзд на місця порушень, проведення перевірок та подальші заходи з відновлення прав”, — сказав міністр оборони України Рустем Умеров.
В основному новостворене Центральне управління захисту прав військовослужбовців перевірятиме:
“Ми маємо гарячу лінію, маємо інструменти моніторингу соцмереж, де військові пишуть про порушення своїх прав. Тепер маємо сили й засоби швидкого реагування на такі сигнали. Якщо проведена за моїм наказом перевірка встановить склад злочину щодо порушення прав військовослужбовців, відповідне звернення буде негайно спрямовуватись до правоохоронців”, — додав міністр оборони.
Під час роботи над цією ініціативою, кажуть у МОУ, застосовувався досвід країн, де інститут військового омбудсмена вже довів свою ефективність. У Швеції, зокрема, він існує понад 110 років.
Нагадаємо, на Житомирщині відкрився центр психосоціальної підтримки “Дбаю про себе”, яким можуть скористатися, зокрема, переселенці. Там безкоштовно надають консультації дорослим та дітям. Журналісти Вільного радіо вже писали, як та де можна знайти цей простір.