В Україні визначили додаткові лікарні для прийому хворих на коронавірус


image
Фото з відкритих джерел

На Донеччині додатково призначили медзаклади, де будуть приймати пацієнтів з COVID-19. Тепер в області їх 13.  Серед них — лікарня в Бахмуті.

 

Бахмутських пацієнтів з коронавірусом прийматимуть у Багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування. Про це Вільному радіо повідомляє головна лікарка БЛІЛ Світлана Мельникова.

“На сьогодні в нас є інфекційне дитяче відділення на 35 ліжок. У цьому відділенні 14 палат, 4 полубокси та 2 бокси мельцерівських (ізольованих, – ред.) з виходом на вулицю. Доросле інфекційне відділення розраховане на 20 ліжок. У складі 7 палат. У відділенні анестезіології та інтенсивної терапії дорослих є 2 полубокси. Тобто, загальна кількість інфекційних ліжок на сьогодні – 55”, – говорить Світлана Мельникова.

За її словами, в лікарні є 25 апаратів штучної вентиляції легенів.

“Ці апарати всі середнього класу, вони у робочому стані. Вони знаходяться по всій лікарні”, – каже головна лікарка БЛІЛ.

За потреби їх можуть транспортувати з одного відділення до іншого.

“Це як мобільний візочок, він вмикається у розетку”, – пояснює Мельникова.

Вона додала, що невдовзі ліжковий фонд лікарні будуть перепрофілювати відповідно до нових потреб.

Як повідомляють у прес-службі Національної служби здоров’я України, визначальним критерієм у виборі лікарень була безпека пацієнтів: хворий має отримувати всі медичні послуги без потреби переведення до іншого закладу. Важливо також, щоб інші пацієнти не перетиналися з інфікованим на коронавірус.

Загалом по всій Україні визначили 240 спеціалізованих лікарень, куди госпіталізуватимуть інфікованих на COVID-19. В них працюють 3700 лікарів (інфекціоністів, терапевтів та педіатрів) та ще понад 2 тисячі анестезіологів, готових прийняти людей з коронавірусом. Для пацієнтів розраховані 67 тисяч ліжко-місць, з яких майже 4200 – ізольовані. У лікарнях встановлені майже 1900 апаратів штучної вентиляції легенів.

У прес-службі НСЗУ наголошують, що кількість закладів збільшать, якщо хворих стане значно більше.

Зазначається, що в цих медзакладах будуть розміщувати пацієнтів, стан яких погіршується. Якщо людина відчуває симптоми, притаманні коронавірусу, вона не може самостійно звернутися до такої лікарні. Щоб убезпечити себе та інших, варто зателефонувати до сімейного лікаря. 

Також слід враховувати новий стандарт “клінічного сортування”, який нещодавно прийняли у МОЗ. Відповідно до нього, людей з легкою формою коронавірусу в лікарнях не розміщуватимуть.

“Госпіталізувати до лікарень повинні хворих середнього і тяжкого ступеня перебігу хвороби. Всі інші повинні лікуватися в амбулаторних умовах під наглядом і медико-санітарним спостереженням”, – говорить головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Список медичних закладів Донецької області, де приймають хворих на COVID-19:

Назва закладу Кількість апаратів ШВЛ (згідно з даними на 30.03.2020)
КНП “Великоновосілківська центральна районна лікарня” 8
КНП “Волноваська центральна районна лікарня” 6
КНП “Перинатальний центр м. Маріуполь” 0
КНП “Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування м. Бахмут” 25
КНП “Центральна міська лікарня” м. Торецька 16
КНП Маріупольської Міської Ради “Маріупольська міська лікарня №4 ІМ. І.К. Мацука” 7
КНП Маріупольської міської ради “Маріупольська міська лікарня Швидкої медичної допомоги” 6
КНП “Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування Костянтинівської міської ради” 20
КНП “Міська лікарня №3” Краматорської міської ради 15
КНП “Інфекційна лікарня м. Костянтинівка” 2
КНП “Інфекційна лікарня м. Мирноград” 1
КНП “Обласний перинатальний центр м. Краматорськ” 4
КУ “Маріупольська міська лікарня №9 – медико-санітарна частина працівників департаменту морського флоту”
4

 

Нагадаємо, станом на 30 березня на Донеччині лабораторно підтвердили 6 випадків захворювання на коронавірус. Перший хворий був зареєстрований 18 березня у Маріуполі. 26 березня діагноз підтвердили жінці з Бахмута. Кілька днів потому хворобу знайшли у ще чотирьох мешканців Маріуполя.

Для довідки:
COVID-19 — це респіраторне захворювання, спричинене коронавірусом. Перший випадок хвороби зафіксували в китайському місті Ухань у грудні 2019 року. Він передається  повітряно-крапельним шляхом від людини до людини та може викликати тяжку форму пневмонії. Перебіг захворювання залежить від імунітету людини: у деяких людей легкі симптоми, інші ж тяжко хворіють. У більшості людей, які померли через вірус, були проблеми зі здоров’ям. Серед померлих  — багато людей літнього віку з хронічними захворюваннями. Найпоширеніші симптоми коронавірусної інфекції — головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, а в деяких випадках — діарея або кон’юнктивіт. Інкубаційний (тобто безсимптомний) період триває від 2 днів до 2 тижнів. Поки що специфічного лікування та вакцини від уханського коронавірусу не існує.

Читайте також:

Всі матеріали за темою читайте тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: