В Україні вшановують жертв Другої світової війни

Діана Шароді
2019-09-01 12:55

image
Фото з відкритих джерел

1 вересня 2019 року – 80-ті роковини початку Другої світової війни. Цього дня більшість країн вшановують жертв боїв тих часів.

 

Друга світова війна розпочалася 1 вересня 1939 року нападом фашистської Німеччини на Польщу. Жертвами  наймасштабнішого військового конфлікту, за даними Інституту національної пам’яті, стали від 50 до 80 мільйонів людей, як військових, так і цивільних.

Масштабні вшанування цього трагічного для всього людства дня заплановані у багатьох європейських країнах. 

На Донеччину Друга світова війна прийшла пізніше — в 1941 році. В жовтні німці захопили Донецьк. Східні регіони України привертали увагу нацистів своєю вагомістю в інфраструктурному та економічному плані, кажуть історики.

“Однак жителі Донбасу розгорнули рішучу боротьбу з ворогом. Вони не бажали працювати на окупантів, демонтували шахти, заводи, механізми. Земля горіла під ногами фашистів”, — розповідає науковий співробітник Бахмутського краєзнавчого музею Оксана Шамова.

Відтиснули війська вермахту лише в 1943 році.

“Звільнення України від нацистів під час Другої світової війни відбувалося в період з січня 1943 року по жовтень 1944 й рік збройними силами СРСР. У цей час на території країни було проведено 15 наступальних операцій. Це 11 стратегічних і 4 фронтові. Найбільш значущими з цих операцій були Білгородсько-Харківська, Донбаська, Битва за Дніпро, Дніпровсько-Карпатська, Львівсько-Сандомирська та Східно-Карпатська. Остання почалася 8 вересня і закінчилася 28 жовтня вигнанням останніх з’єднань гітлерівців з території України”, — говорить науковий співробітник Бахмутського краєзнавчого музею Оксана Шамова.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: