Підтверджені випадки COVID-19 на 27.05.2020:

21 905

В Україні
(658 померли, 7995 одужали)

155

На підконтрольній Донеччині
(4 померли, 66 одужали)

435

На непідконтрольній Донеччині
(14 померли, 108 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

В Україні вступив у силу закон про мову


image
Фото: УНІАН

Відсьогодні в державних установах та різних закладах обслуговування мають спілкуватись українською. Закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної” набув чинності у вівторок, 16 липня, через два місяці після опублікування. 

 

Закон має врегулювати застосування української мови як державної у публічних сферах суспільного життя. 

«Чітко в законі встановлена норма, що у сфері особистого життя цей закон не регулює вживання якоїсь мови. Це означає, що в повсякденному житті люди зможуть використовувати ту мову, яка їм зручна», — розповіла в ефірі Громадського одна з ініціаторок законопроекту, депутатка від партії «Самопоміч» Олена Сотник.

Наприклад, в центрі надання адміністративних послуг, в магазині або на сесії міської ради мають спілкуватись українською. А вдома – як вам зручно. 

Зазначимо, сувора вимога навіть до приватних підприємців щодо обслуговування українською почне діяти лише за 18 місяців. 

Лише в липні 2021 року наберуть чинності вимоги до рівня володіння мовою для отримання громадянства України, які визначить Нацкомісія по стандартам державної мови, і, відповідно, норма про іспит. 

До того ж року відстрочили видачу сертифікатів про рівень володіння державною мовою топ-чиновникам, депутатам і т. п.

Чиновники з Бахмута раніше розповідали Вільному радіо, що готові до нововведень.

Як чиновники Бахмута знають українську мову

Через 30 місяців після набуття чинності закону про мову друковані ЗМІ зобов’язані виходити українською мовою (через 60 місяців для місцевих ЗМІ). Друк на інших мовах допускається при одночасному випуску тиражу українською мовою в один день.

Додамо, що сьогодні, 16 липня Росія скликає засідання Радбезу ООН для обговорення закону України про державну мову. Таке засідання Росія намагалася скликати ще у травні, однак тоді його проведення заблокували партнери України, пославшись на його маніпулятивну мету. 

Нагадаємо, з 12 народних депутатів Верховної Ради від Донецької області підтримав “мовний” закон лише один нардеп. Інші або були відсутні, або не голосували.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: