Підтримати
Військова техніка. Фото: Getty images
Перші німецькі БМП у рамках угоди з Rheinmetal. Ілюстративне фото: Getty images

В Україні вже відновлюють перші німецькі БМП у рамках угоди з Rheinmetall. У короткостроковій перспективі наступними можуть стати артилерійські системи.

 

 

Про це розповів гендиректор Укроборонпрому Герман Сметанін в інтерв’ю ArmyInform. 

“На сьогодні з усіх наших іноземних партнерів саме з Rheinmetall ми найбільше просунулися. За стислий час ми пройшли шлях від укладання угоди та реєстрації спільного підприємства у жовтні 2023 року до початку роботи виробничих потужностей. 

Це був досить непростий шлях, але перші німецькі бойові машини вже відновлюються на території України”, — заявив посадовець. 

Він додав, що у подальших планах України — “розвиток і поглиблення взаємодії”. Зокрема, у короткостроковій перспективі в Укроборонпромі займуться ремонтом артилерійських систем, а також ще одним проєктом — виготовлення на майданчику спільного підприємства новітніх німецьких БМП Lynx. 

“Це багатоцільова броньована гусенична платформа, яка має великий потенціал та буде вкрай корисною для наших Сил оборони. Такий швидкий стрибок від відновлення техніки до її виробництва свідчить про високий потенціал партнерства з німецькими зброярами та про довіру до рівня професіоналізму української оборонки”, — уточнив Сметанін. 

За його словами, українські фахівці швидко опанували ремонт і обслуговування різноманітної техніки, яка надходить від союзників. 

“Ми постійно вдосконалюємо наше озброєння, з огляду на досвід його бойового використання, дослуховуємося до думок військових та орієнтуємося на реалії сучасної війни. Наприклад, ми внесли чимало вдосконалень у технічну документацію БТР-4Е, завдяки чому він залишається однією з найкращих бойових машин свого класу у світі. Все це — наші переваги перед ворогом”, — резюмував гендиректор Укроборонпрому. 

Нагадаємо, обсяг експортних ліцензій на військову техніку, виданих урядом Німеччини в першій половині 2024 року, становив щонайменше 7,48 мільярда євро. Переважна більшість із них призначалася для України.


Завантажити ще...