українські гривні та гаманець в руках
Фото з відкритих джерел

Мінімальна заробітна плата в Україні з 1 жовтня зростає до 6 700 грн. Пропорційно збільшується й податок ЄСВ та мінімальна пенсія. А от зарплату бюджетників уряд заморозив.

 

Таке перше та єдине у поточному році підвищення мінімальної зарплати випливає із закону про держбюджет України.

Відповідно до нього, з 1 жовтня розмір мінімальної заробітної плати зростає з 6 500 гривень до 6 700 гривень. Такого підвищення у 2023 році закон не передбачає.

На що впливає збільшення мінімальної зарплати

  • Оскільки розмір податку ЄСВ (єдиного соціального внеску) становить 22% від мінімальної зарплати, тепер він теж підвищується. До 1 жовтня ЄСВ становив 1 430 гривень, а з 1 жовтня цей податок зростає до 1 474 гривень.

Це стосується ФОПів, яких в Україні близько 2 млн, з них 1,5 млн платять єдиний соціальний внесок.

  • Максимальна база нарахування ЄСВ (тобто максимальний місячний дохід, на який нараховується цей податок) становить 15 мінімальних зарплат. До жовтня це було 97 500 гривень, а з 1 жовтня — 100 500 гривень.
  • Якщо зросла мінімальна зарплата, мають перерахувати й мінімальну пенсію за віком людям 65+, які не працюють та мають страховий стаж (мінімум 35 років для чоловіків та щонайменш 30 років для жінок). З 1 жовтня мінімальний розмір пенсії за віком таких пенсіонерів становить 2 680 грн (це 40% від мінімальної зарплати).
  • Після підвищення “мінімалки” мали б пропорційно зрости й посадові оклади бюджетників. Так, оклад працівника І розряду становив 44,5% від мінімальної зарплати.

Однак через війну Кабмін ухвалив рішення заморозити зарплати бюджетників. Тому підвищення зарплат для них не буде ані нині, ані у 2023 році.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії ВВП Донецької області впав щонайменш на половину. Станом на літо в регіоні зупинились більш ніж половина підприємств, 15% з них були знищені, а виробничі потужності ще 25% значно пошкоджені.

Читайте також:


Завантажити ще...