image

В Україні з’явився перший курс для дівчат у військовому ліцеї

|
02 Вересня 2019

У столичному військовому ліцеї ім. Богуна поповнення. 1 вересня під час святкового першого дзвоника на плацдармі з’явились дівчата. 20 перших ліцеїсток три роки навчатимуться військовій справі на єдиних умовах разом із хлопцями.

 

В Україні вперше у Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна з’явились дівчата. Про це заявив в своєму зверненні начальник ліцею Ігор Гордійчук.

“Коли кожний раз включаєш телевізор і бачиш все це, то хочеш чимось допомогти. Бо коли сидиш вдома і кажеш це не так і це не так, то треба робити щось самому. Хочу захищати Україну. Після цього піду в морську піхоту”, — розповіла журналістам 5 каналу ліцеїстка Валерія Солункова.

Ліцеїстки навчатимуться в однакових умовах з хлопцями, однак єдине, що буде відрізнятись — це окрема казарма для хлопчиків та дівчаток.

Для довідки: Київський військовий ліцей ім. Богуна — загальноосвітній навчально-виховний заклад з військовим напрямком навчання. Ліцей був створений ще 21 серпня 1943 року, але існував під різними назвами та його місце дислокації спочатку було в Харкові. З 1943 по 2017 рік ліцей випустив понад 15 тисяч юнаків.

У Верховній Раді дівчат у військовому ліцеї вважають своєрідним кроком до вступу в НАТО, адже це відповідає стандартам гендерної рівності альянс. 

“Для мене це є реальний показник змін, що якщо вони мріють долучитись до збройних сил, то вони можуть починати на такому ранньому етапі як ліцеївство”, — розповіла Вільному радіо екс-віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та нині голова комітету Верховної Ради з цієї ж галузі Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Нагадаємо, 12 жовтня 2018 року 5-й президент України Петро Порошенко підписав закон про рівність чоловіків і жінок в армії. З того моменту кожну українку в армії можуть ставити у добові наряди, відправляти у відрядження та на проходження загальних зборів. Крім того, ЗСУ розширюють перелік посад для жінок в своїх лавах.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: