В Україні заборонять продавати антибіотики без рецепту


image
Фото: з відкритих джерел

Кабінет міністрів затвердив програму дій для МОЗ на наступні кілька років. Відповідно до неї скоро для Уряду підготують кілька нових нормативних актів щодо заборони продажу антибіотиків без рецептів.

 

Відповідну постанову Кабінет міністрів України затвердив під час засідання 6 березня. Тепер Міністерство охорони здоров’я повинно до жовтня 2019 року придумати, як зобов’язати українців купувати антибіотики та інші сильні препарати лише за рецептом. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

В Міністерстві охорони здоров’я необхідність продажу антибіотиків за рецептами пояснили просто — українці зловживають цими ліками. Вони зазначили, що люди досить часто купують сильні препарати через те, що займаються вдома самолікуванням.

До кінця 2020 року МОЗ впровадить низку змін:

  • Посилиться контроль за рецептурним відпуском антибіотиків в аптечній мережі;  
  • Буде обмежено застосування протимікробних препаратів в якості стимуляторів росту у тваринництві, птахівництві та рослинництві;
  • Медики і ветеринари отримають чіткі інструкції, що допоможуть мінімізувати ризики невиправданого використання протимікробних препаратів;
  • Здійснюватиметься моніторинг резистентності ВІЛ- інфекції/СНІД та інше.

В Міністерстві охорони здоров’я закликають не займатися самолікуванням, та приймати антибіотики лише за призначенням лікаря. Через вживання сильних препаратів без необхідності, організм звикає до них, і подалі ліки можуть взагалі не допомагати.

“Люди помирають від пневмонії, туберкульозу та інших хвороб, викликаних бактеріями, тільки тому, що бактерія не реагує на антибіотики, які мають її знищити”, — пише прес-служба МОЗ.

Також читайте:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

17
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: