Це рішення українському уряду, кажуть там, довелося прийняти через критичне ставлення закордонних партнерів до функціонування реєстру. Він, зокрема, заважав узгоджувати антиросійські санкції.
Про це повідомили у пресслужбі Кабміну.
Уряд закриває реєстр “міжнародних спонсорів війни” на сайті НАЗК, куди досі заносили міжнародні компанії, які продовжили роботу в Росії після повномасштабного вторгнення. Це рішення Україна приймає через складнощі зі взаємодією з закордонними партнерами, які нібито спричиняє реєстр.
Так, у МЗС стверджують, що реєстр “міжнародних спонсорів війни”, кажуть представники дипломатичного корпусу частини країн-партнерів України, “не має нормативної бази” для існування. Окрім цього, він погано впливає на “ухвалення важливих рішень для протидії російській агресії”. У Мінʼюсті додали, що поширення існування реєстру від імені держави до врегулювання законодавчих питань є неприйнятним.
Втім, інформація, зібрана в реєстрі, не зникне. Її обіцяють передати до Міжвідомчої робочої групи з питань реалізації державної санкційної політики. У майбутньому сторінка “міжнародні спонсори війни” на сайті НАЗК переадресовуватиме на сайт Державного реєстру санкцій.
Нагадаємо, 23 листопада НАЗК внесло до реєстру “міжнародних спонсорів війни” компанію Knauf, яка продовжила роботу в Росії навіть попри те, що її завод “КНАУФ Гіпс Донбас” під Соледаром знищили російські загарбники.