Підтверджені випадки COVID-19 на 03.07.2020:

46 763

В Україні
(1212 померли, 20558 одужали)

597

На підконтрольній Донеччині
(10 померли, 219 одужали)

1211

На непідконтрольній Донеччині
(75 померли, 533 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

В Україні знизили штрафи для недобросовісних роботодавців


image
Фото з відкритих джерел

В Україні почали діяти нові штрафи для роботодавців, які порушують норми трудового законодавства. У 2020 році вони віддаватимуть за порушення менше, ніж було до цього.

Інформацію про оновлені штрафи виклали на facebook-сторінці ДПС Донеччини.

Згідно зі змінами, санкції для невідповідальних роботодавців визначаються їхньою категорією. Так, юрособи та підприємці на загальній системі оподаткування, а також платники єдиного податку (ЄП) IV групи платитимуть 10 мінімальних зарплат, тобто 47 тис 230 грн, за наступні порушення:

  • допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору;
  • оформлення працівника на неповний робочий час, тоді як він відпрацьовує за повний;
  • виплата заробітної плати або винагороди без нарахування та сплати єдиного соціального внеску.

Зауважимо, раніше за ці порушення роботодавці вищезазначених категорій віддавали до держбюджету 30 мінімальних зарплат, тобто 141 тис 690 грн.

Юрособи, які є платниками ЄП ІІІ групи, а також підприємці-платники ЄП І-ІІІ груп відтепер обійдуться попередженням, якщо не дотримались трудового законодавства вперше.

За повторне порушення, вчинене протягом двох років з дня виявлення, з роботодавців усіх категорій стягатимуть 30 мінімальних заробітних плат – 141 тис 690 грн. При цьому, зазначену суму доведеться заплатити за кожного працівника, проти якого було вчинене порушення.

Штрафні санкції для роботодавців, які на місяць затримали працівникам зарплату або виплатили її не повністю, залишилися незмінними – 3 мінімальні зарплати. У 2020 році це 14 тис 169 грн.

Крім того, до цього та ще кількох видів порушень можна застосовувати “бонуси”. Ті, хто заплатить штраф впродовж 10 днів, можуть оплатити тільки половину від вказаної суми. 

Зменшився і штраф за недотримання державних мінімальних гарантій з оплати праці. Раніше за це порушення треба було віддати 10 мінімальних заробітних плат (47 тис 230 грн). Тепер за це каратимуть сплатою лише двох розмірів мінімальних зарплат за кожного працівника, тобто 9 тис 446 грн. 

Послаблення передбачили й для тих, хто не дотримується виплат гарантій та пільг для військових. Юросіб і підприємців на загальній системі оподаткування та платників ЄП IV групи штрафуватимуть на 4 мінімальні зарплати – 18 тис 892 грн. Раніше роботодавець-порушник мав би віддати за це 10 “мінімалок”. Юрособи, які є платниками ЄП ІІІ групи, а також підприємці-платники ЄП І-ІІІ груп взагалі отримуватимуть попередження, якщо порушили трудове законодавство вперше.

У понад 6 разів поменшали штрафи за перешкоджання роботі працівників ДПС. До цього роботодавці, які не давали податківцям перевіряти їх на наявність неоформлених працівників та зарплати “у конвертах”, мали віддати державі 100 мінімальних зарплат (472 тис 300 грн). Тепер покарання за це порушення обмежили 16 мінімальними зарплатами, тобто 75 тис 568 грн.

За нехтування іншими вимогами трудового законодавства порушник платитиме 4 тис 723 грн, що дорівнює одній “мінімалці”. Цей штраф не змінився.

А от за повторне недотримання інших “трудових” законів штрафна санкція навпаки зросла. Замість суми, еквівалентної одній мінімальній зарплаті, порушник платитиме вдвічі більше, тобто 9 тисяч 446 грн.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: