В Україну приїхала Венеціанська комісія, щоб перевірити закон “про мову”


image
Фото з відкритих джерел

Венеціанська комісія буде перевіряти мовний закон, і за підсумками перевірки окремі положення документа можуть переглянути. 

 

Про це йдеться на сайті відомства.

 

 

 

Однак в офіційному повідомленні назву столиці України написали з помилкою.

В Україну приїхала Венеціанська комісія, щоб перевірити закон “про мову”

Політичний аналітик Дмитро Купира “Слово і діло” розповів, що перегляд закону особливо вигідний прибічникам “русского мира”, які перебувають в парламенті. Однак закон в цілому викликає низку питань. 

“Безумовно, добре, що закон ухвалили. Це додало плюсів для національної безпеки країни. Але спосіб, у який депутати ухвалили документ – політично неефективний”, – підкреслив аналітик Дмитро Купира.

Експерт наголосив, що у нової влади немає єдиного бажання реалізовувати цей закон в такому варіанті, в якому документ ухвалила попередня влада. 

Як повідомляється на сайті Ради Європи, керівник Моніторингового комітету Роджер Гейл звернувся до Венеціанської комісії з проханням перевірити закон про мову. Висновки мають надати у грудні. 

Нагадаємо, 25 квітня Верховна рада України ухвалила в другому читанні і в цілому законопроект про забезпечення функціонування української мови як державної. Таке рішення підтримали 278 депутатів.

В коментарі Вільному радіо міський голова Бахмута казав, що сесію міської ради почнуть проводити державною після того, як закон про мову офіційно набере чинності. Сам Рева казав, що знає українську “на трієчку”. 

https://youtu.be/utAAOeConsI

При цьому, 28 серпня 132 сесію міської ради секретар Світлана Кіщенко провела російською. Вона послалася на регламент.

Для довідки:
Закон, що має назву «Про забезпечення функціонування української мови як державної», зобов’язує використовувати українську мову у державному управлінні, сфері послуг, освіті й медіа. Він також передбачає відповідальність посадовців за незнання мови. Втім, ця норма діятиме лише через три роки від дати ухвалення закону.

Втім, Угорщина протестує проти нового мовного закону. Через те, що Україна його прийняла, Угорщина заявила, що блокуватиме переговори між НАТО та Україною. Вже 30 жовтня стало відомо, що Угорщина наклала вето на спільну заяву послів НАТО щодо України.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: