Рятувальники проведуть для учнів шкіл Донецької області уроки з мінної безпеки. Перші заняття вже пройшли в прифронтових селах Чермалик та Гранітне.
Про це Вільному радіо повідомила речниця ДСНС Донецької області Вероніка Бахал.
“Розробкою програми займаються фахівці Головного управління ДСНС, і план дій підписаний з Донецькою облдержадміністрацією”, — повідомляє прес-секретарка.
Рятувальники розповідають школярам про підозрілі предмети і діях при їх виявленні за допомогою макетів і відеороликів. Усім присутнім вони роздають інформаційні листівки.
“Ці уроки будуть проводитися у всіх школах Донецької області, але спочатку у школах, які знаходяться у містах та селищах, наближених до бойових дій. Втім за два роки будуть охоплені всі”, — додає Вероніка Бахал.
Зауважимо, території Донбасу вважаються найбільш замінованими місцями не тільки в Україні, але й в світі. Через війну на сході, у Донецькій та Луганській областях знаходиться незлічена кількість вибухонебезпечних предметів.
Станом на другий квартал 2019 року піротехніки вилучили та знешкодили 3091 вибухонебезпечний предмет.
Нагадаємо, у квітні цього року, під час прибирання могили на кладовищі, жінка підірвалась на невідомому вибуховому пристрої. Через це, до Великодніх свят рятувальники ДСНС почали перевіряти усі кладовища Донецької та Луганської областей.
Крім того, організація Halo Trust регулярно проводить акції-роз’яснення з мінної безпеки.
За даними ОБСЄ, за 5 років війни на Донбасі на мінах підірвалися більше 200 людей. 56 загинули.
Тільки за 2018 рік через бойові дії загинули 28 дітей.
Розмінуванням територій на Донбасі займаються рятувальники ДСНС та неурядові організації. Закон, який це передбачає, Верховна Рада прийняла 25 січня. Однак у Закону були й свої недоліки. Через них сапери-волонтери могли б припинити свою діяльність, але пізніше парламент проголосував за поправки до документу.
Читайте також: