В Жованці знову загострення ㅡ місцеві

2018-10-09 15:57

ㅡ А тут треба пришвидшитись. Ми тут, як на долоні, ㅡ каже Юля водію. Ми мчимо донбаським бездоріжжям. Автомобілі з написом “ASAP RESCUE” і червоними хрестами, бувало, потрапляли під обстріли, тому команда вирішила не випробовувати долю зайвий раз.

 

Біля будинку ㅡ натовп.

ㅡ Мабуть, щось привезли, ㅡ лунає з авто. І таки правда ㅡ гуманітарна допомога від фонду “Відродження”.

Місцевим переважно, окрім гуманітарки, нема на що сподіватися. Інфраструктура зруйнована, сполучення громадським транспортом відсутнє, та й дороги в такому жахливому стані, що не кожен автомобіль здатен справитися з таким викликом. Швидка, до речі, також не приїздить сюди ㅡ її фукнцію виконує знову ж “ASAP RESCUE”.

Ми заходимо всередину. В коридорі на “асапівців” вже очікують. Щовівторка волонтери організовують в Жованці амбулаторні прийоми місцевого населення. Індивідуальні проблеми кожного знають мало не напам’ять. Залишились в населеному пункті переважно люди похилого віку. Хоча є й діти з батьками.

Місцеві жаліються: вже дві доби як ситуація в населеному пункті загострилася. Жінка приносить великий осколок: “Мабуть, танк. Від “бехи” ㅡ менші. Давно в нас такого не було”.

ㅡ І правда, ми розслабились. Раніше брали з собою документи і спускалися в підвал. А зараз: сидимо, і між собою: перечекаємо тут, в будинку. Відвикли від великих калібрів. На постріли з автоматів давно ніхто уваги не звертає, а зараз от…

І одразу так піднесено:

ㅡ Неприятность эту мы переживем!

Після амбулаторного прийому виходимо на вулицю. Пролунало декілька пострілів. На них ніхто не реагує. Людям роздають гуманітарну допомогу. Ми в повній амуніції сідаємо в авто. Поряд граються діти.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: