В ЗМІ бойовиків зросла кількість фейків про Україну, — ІМІ


image
Фото: з відкритих джерел

Інститут масової інформації опублікував звіт “Дослідження ситуації в медіа півдня та сходу України за січень-серпень 2019 року”. Медіа-дослідники моніторили ЗМІ “Л/ДНР” і виявили чимало дезінформації про Україну.

 

“За даними експертів ІМІ, які у квітні 2019 року проаналізували сім популярних інтернет-ресурсів (усього 880 матеріалів), що функціонують на окупованих територіях Донбасу, рівень дезінформації наразі становить 21% новин. Так, якщо цей показник у 2017 році становив 11% матеріалів, то вже у 2019-му кожна п’ята новина, що стосувалася України, була дезінформацією, фейком або ж містила сумнівні факти”, — йдеться у звіті.

Найбільше уваги медіа псевдореспублік приділяли владі України — це 20% від усіх матеріалів, далі йдуть матеріали про діяльність самопроголошених “Л/ДНР” — 19,5%, і всього 10% матеріалів були про війну на Донбасі. А найменше у сепаратистських ЗМІ згадували про російську владу — лише 9% матеріалів. Однак писали про неї переважно позитивно: 85% матеріалів проти 2% негативних. 

Про українську владу на окупованому Донбасі 49% від усіх матеріалів негативні, 45% нейтральні і 6% позитивні.

Нагадаємо, у вересні вийшов перший випуск безкоштовної української газети “ГРОМАДА-Схід”. Її розповсюджують селами буферної зони, там, де немає інтернету та українського мовлення. 

Читайте также:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: