Будівництво водогону "Дон-Донбас"
Будівництво водогону "Дон-Донбас", фото з джерел окупантів

Незважаючи на запуск водогону “Дон — Донбас”, а також використання резервних джерел водопостачання, тимчасово окупована частина Донецької області досі відчуває нестачу води.

 

Про це пишуть російські пропагандистські ЗМІ, посилаючись на деталі розмови Дениса Пушиліна з очільником Кремля Володимиром Путіним.

“Водовід із Дону, який побудований, плюс усі резервні водосховища, які є на території Республіки [невизнаного утворення “ДНР”], закривають приблизно 50% усієї необхідної кількості води. Безумовно, ще можна відмінусувати зношеність інфраструктури”, — заявив ватажок “ДНР” Денис Пушилін під час зустрічі з Путіним.

Пушилін назвав причиною водної кризи на т.о. окупованих територіях Донецької області “водяну блокаду з боку українських нацистів”, однак не згадав, що Донецьк припинив централізовано отримувати воду з каналу “Сіверський Донець — Донбас” тільки після початку повномасштабного вторгнення Росії та пошкодження інфраструктури водогону, які спричинила російська агресія.

Для того, аби забезпечувати водою літніх людей, які залишаються в окупації та не мають водопостачання, у “ДНР” застосовують “молодих волонтерів”.

“Організували оперативний штаб, до якого включили й об’єднали всі ресурси, — це і “Вода Донбасу”, і наші тепловики. Плюс оперштаб координує ще роботу волонтерів, а волонтери потрібні. Вони залучаються для маломобільних громадян: воду на верхні поверхи дуже важко підіймати, тому тут підключили нашу молодь, — додав ватажок “ДНР” Пушилін.


Раніше Вільне радіо писало, що жителі тимчасово окупованої частини Донеччини скаржаться на питну воду, яку небезпечно вживати. Ватажок т.з. “ДНР” Денис Пушилін заявив, що подекуди вода “навіть візуально неякісна”, втім, за таке водопостачання відновили оплату. Покращити якість води мав водогін, який загарбники проклали з Ростова, однак його потужностей недостатньо для того, щоб компенсувати втрату каналу “Сіверський Донець — Донбас”.

Нагадаємо, російські війська підірвали труби каналу “Сіверський Донець — Донбас” у кількох місцях поблизу Часового Яру. Окупанти спробують проїздити до міста бронетехнікою.


Завантажити ще...