Раніше викладала математику у Світлодарській гімназії та отримувала подяки від українських посадовців, нині ж керує школою в окупації і вчить дітей любити Росію. Таку кар’єру у захопленому місті побудувала Інна Дяченко, стверджують слідчі. Кримінальну справу щодо освітянки відкрили 2022-го. А у серпні цього року в суді довели: вчителька пішла на співпрацю із загарбниками добровільно. Розповідаємо, що відомо про Інну Дяченко та як її покарали за колабораціонізм.
Вирок Інні Дяченко винесли 15 серпня 2024-го у Дружківському міському суді.
Інні Дяченко 37 років. Вона родом з Хрустального Луганської області, однак жила та працювала у Світлодарську. Щонайменше з 2015-го Дяченко викладала математику у Світлодарському НВК. Про вчительку можна знайти чимало згадок на сайті закладу: вона виступала на шкільних святах та отримувала подяки від посадовців.
Коли Світлодарськ окупували, Дяченко залишилась у місті. Трудовий договір із нею призупинили 22 червня 2022-го за рішенням начальника ВА. Натомість вчителька пройшла співбесіду в окупаційній адміністрації, і за її результатами адміністративні справи у школі перейшли в руки Дяченко. Вона керувала процесом ремонту, що робили на гроші загарбників, а також особисто роздавала учням канцелярію від партії “Єдина Росія”.
Ця ж освітянка звітувала, що у Світлодарську почали “плавно” вивчати історію Росії.
“Є перехідний період, коли ми плавно надолужуємо те, чого не знаємо. Ми отримали нові російські підручники. Вчителі пройшли перепідготовку у Донецьку, а директори — у Москві”, — розповідала Інна Дяченко на відео з пабліка окупантів.
Згодом Інна Дяченко стала “директоркою” школи в окупації. Серед іншого, йдеться у матеріалах кримінальної справи, вона проводила “педагогічні ради” та розробляла освітню програму для гімназії за російськими стандартами.
Кримінальну справу щодо Інни Дяченко відкрили у вересні 2022-го. Слідчі проаналізували фото та відео зі вчителькою, які опублікували загарбники. Також у суді опитали двох свідків (колишніх учнів Дяченко), які вважали, що освітянка пішла на співпрацю із окупантами добровільно.
Тож Дяченко визнали винною у колабораціонізмі. За рішенням суду, її мають позбавити волі на 2 роки і 6 місяців. Також колишня вчителька не зможе впродовж 10 років обіймати посади у сфері освіти та в органах влади.
Цей вирок винесли заочно, адже Дяченко перебуває в окупації і попри оголошення в розшук та публікацію повісток на суді вона так і не з’явилася.
Нагадаємо, раніше ми писали про колегу Інни Дяченко Світлану Кашу, яка теж отримала заочний вирок. Вона була в. о. директорки Світлодарського НВК, а в окупації очолила підконтрольний росіянам заклад.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.