Підтримати
Вдома чи за партами? Що відомо про старт навчального року 2020-21 в Україні й на Донеччині
Фото з відкритих джерел

До початку нового навчального року залишилось трохи менше ніж місяць. Ми зібрали інформацію про те, в якому режимі працюватимуть школи в Україні та на Донеччині зокрема.

 

 

Очікується, що українські школярі повернуться за парти 1 вересня. Але у звичному режимі навчання проходитиме не всюди. Так, безпосередньо у школах освітній процес почнеться в регіонах, де станом на 1 вересня зберігатиметься “зелений”, “жовтий” або “помаранчевий” рівень епідемічної небезпеки. В областях з “червоним” рівнем – навчання знов буде дистанційним.

Зазначимо, в департаменті освіти й науки ДонОДА розробили 3 можливі сценарії відповідно до того, наскільки сприятливою буде епідситуація на Донеччині. Навчальний рік може бути:

  • звичайним – учням дозволять відвідувати школи;
  • змішаним – освітній процес проходитиме як у звичному режимі, так і дистанційно. При цьому у школах діятимуть правила дистанціювання й гігієни;
  • дистанційним – школярі навчатимуться вдома, якщо епідеміологічні показники в області перевищать норму. У такому режимі навчання має тривати недовго.

Сценарій, за яким діятимуть освітяни Донеччини, оберуть на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Рішення прийматимуть виходячи з поточної епідситуації.

Зазначимо, станом на 12 серпня на Донеччині зберігається “зелений” рівень епідеміологічної небезпеки. Наразі показники перевищені у Волинській, Житомирській, Івано-Франківській, Львівській, Одеській, Рівненській, Сумській, Харківській, Чернівецькій областях та в м. Київ.

Як саме проходитиме освітній процес, визначатимуть у кожній окремій школі. Але у Міністерстві освіти і науки України розробили загальні рекомендації, які допоможуть убезпечити навчання. Зокрема, в освітніх установах треба відвести окреме місце, де зберігатиметься верхній одяг, облаштувати приміщення для учнів з симптомами респіраторних захворювань, а також закріпити за кожним класом певний кабінет. Також у школах необхідно дезінфікувати поверхні, забезпечувати учнів і персонал антисептиками та слідкувати за дотриманням соціальної дистанції.

Крім того, МОН рекомендує школам запровадити гнучкий навчальний рік з урахуванням можливості змінювати терміни канікул. А щоб забезпечити дистанцію між учасниками освітнього процесу, уроки радять проводити у великих приміщеннях (актових залах, просторих коридорах тощо).

Серед інших рекомендацій – уникати видів діяльності, які потребують безпосереднього фізичного контакту між учнями та за можливості проводити ранкові зустрічі на свіжому повітрі.

На початку нового шкільного року з учнями закріплять теми, які вони дистанційно проходили під час карантину.

Читайте також:


Завантажити ще...