Парламент відхилив розгляд статті про незаконне збагачення
Фото: з відкритих джерел

Законопроект Зеленського пропонує зміни до кримінального кодексу та передбачає цивільну конфіскацію майна підозрюваних.

 

6 червня, перед початком засідання Верховної Ради, народні депутати голосували за розгляд законопроекту про незаконне збагачення. Однак кількості голосів не вистачило та законопроект відхилили.

Нагадаємо, 3 червня президент України подав законопроект по незаконне збагачення та конфіскацію майна на користь держави у цивільному порядку.

Щоб законопроект все ж розглянули, президенту доведеться подати його до парламенту знову.

“Президент може скористатися своїм правом і знову направити такий же законопроект до Верховної Ради і вже за регламентом парламенту, такий законопроект буде ставитись на голосування питання щодо включення до порядку денного. Тобто президент може безліч разів його направляти до Верховної Ради”, — пояснив Вільному радіо адвокат Роман Чумак.

Чумак зазначив, що парламент також може постійно відхиляти законопроекти президента.

“Були ситуації, коли деякі законопроекти по 5 — 10 разів ставилися на голосування щодо включення в порядок денний, для того, щоб його розглянути та прийняти, — додав Роман Чумак.

Чумак пояснив, що цивільна конфіскація практикується в багатьох інших країнах.

“Цивільна конфіскація дійсно в європейських країнах застосовується, як спосіб боротьби з незаконним збагаченням, але все ж таки виникає питання, щодо доказування винуватості. Тобто держава намагається у всіх справах перекласти тягар доказування зі своїх плечей до тих осіб, які володіють таким майном”, — зазначив адвокат.

Однак, якщо депутати проголосують за цей законопроект, топ-чиновники зможуть уникнути покарання. Тобто Конституційний суд може легко виністи рішення, що конфіскація майна та обвинувачення у незаконному збагаченні є неконституційними.

Нагадаємо, 26 лютого Конституційний суд скасував статтю в кримінальному кодексі “Незаконне збагачення”. Через це правоохоронці закрили кілька десятків резонансних справ по всій країні. Національне антикорупційне бюро заявляли, що вимушені були відмовитись від розслідування 65 справ.

Від покарання за цією статтею звільнили і чиновника з Донеччини, очільника Бахмутської райради Євгена Пластуна.

Його підозрювали одразу за трьома статтями: зловживання владою або службовим становищем, декларування недостовірної інформації та незаконне збагачення.  

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...