Підтверджені випадки COVID-19 на 28.05.2020:

22 382

В Україні
(669 померли, 8439 одужали)

158

На підконтрольній Донеччині
(4 померли, 85 одужали)

469

На непідконтрольній Донеччині
(15 померли, 111 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

Верховна Рада підтримала розірвання договору про дружбу з Росією


image
Фото: з відкритих джерел

Верховна Рада України прийняла в цілому Закон “Про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією”.

 

“За” проголосували 277 народних депутатів. Про це йдеться на офіційному сайті ВРУ.

Так, відповідно до Закону припинення дії Договору про дружбу між Україною і Російською Федерацією звільняє Україну від будь-яких зобов’язань, раніше встановлених в ньому. Офіційно Договір про дружбу перестане діяти 1 квітня 2019 року.

Даний проект Закону вніс на розгляд до Верховної Ради Президент Петро Порошенко.

Зазначимо, Договір про дружбу, співпрацю й партнерство між Україною та РФ підписали в травні 1997 року і набув чинності він 1 квітня 1999 року строком на 10 років з автоматичним продовженням на наступні десятирічні періоди за відсутності заперечень сторін. Формально діяти він має до 1 квітня 2019 року.

Голова комітету у закордонних справах Ганна Гопко, в коментарі “Українській правді” пояснила, що договір припиняється з 1 квітня, а не розривається достроково. Такі заходи спрямовані на те, щоб у Росії не було можливості заявити, що вона не визнає одностороннє припинення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: