Підтверджені випадки COVID-19 на 11.07.2020:

52 843

В Україні
(1372 померли, 25661 одужав)

758

На підконтрольній Донеччині
(10 померли, 271 одужав)

1360

На непідконтрольній Донеччині
(79 померли, 618 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

Верховна Рада підтримала законопроект про викривачів корупції


image
Фото: з відкритих джерел

13 вересня парламент схвалив у першому читанні законопроект №1010, який передбачає винагороду тим, хто викрив корупціонера. За нього проголосували 283 нардепи.

 

За новим законом викривачем корупції вважатиметься той, хто повідомив про факт корупції або про інші правопорушення пов’язані з нею, і ці факти є достовірні.

“Наміри справді дуже хороші. Цей інструмент, він працює в багатьох країнах і він є добрим. Але цей законопроект треба надзвичайно серйозно і ретельно доопрацьовувати. Щоби він не став інструментом корупції в самих правоохоронних органах”, — наголосила під час засідання у парламенті депутат від “Європейської солідарності” Вікторія Сюмар.

Викривач корупції отримуватиме 10% від розміру хабара чи завданих державі збитків. Однак тільки у тому разі, якщо сума хабара перевищує розмір прожиткового мінімуму у 5 тисяч разів. На сьогодні це 10 млн гривень.

НАБУ, НАЗК та інші антикорупційні органи мають створити канали комунікації, які будуть захищеними. Так викривачі зможуть анонімно повідомляти про факт прояву корупції. Анонімні звернення розглядатимуть не більше 15 діб лише в тому разі, якщо факти, які надає викривач можна перевірити і вони стосуються конкретної людини. Також держава має захищати викривачів та їхніх близьких родичів.Їм гарантуватимуть анонімність, безплатна психологічна та юридична допомога.

Зазначимо, законопроект має пройти друге читання. На коли запланують розгляд поки що невідомо.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: