Верховна Рада підтримала законопроект про викривачів корупції

13 вересня парламент схвалив у першому читанні законопроект №1010, який передбачає винагороду тим, хто викрив корупціонера. За нього проголосували 283 нардепи.
За новим законом викривачем корупції вважатиметься той, хто повідомив про факт корупції або про інші правопорушення пов’язані з нею, і ці факти є достовірні.
“Наміри справді дуже хороші. Цей інструмент, він працює в багатьох країнах і він є добрим. Але цей законопроект треба надзвичайно серйозно і ретельно доопрацьовувати. Щоби він не став інструментом корупції в самих правоохоронних органах”, — наголосила під час засідання у парламенті депутат від “Європейської солідарності” Вікторія Сюмар.
Викривач корупції отримуватиме 10% від розміру хабара чи завданих державі збитків. Однак тільки у тому разі, якщо сума хабара перевищує розмір прожиткового мінімуму у 5 тисяч разів. На сьогодні це 10 млн гривень.
НАБУ, НАЗК та інші антикорупційні органи мають створити канали комунікації, які будуть захищеними. Так викривачі зможуть анонімно повідомляти про факт прояву корупції. Анонімні звернення розглядатимуть не більше 15 діб лише в тому разі, якщо факти, які надає викривач можна перевірити і вони стосуються конкретної людини. Також держава має захищати викривачів та їхніх близьких родичів.Їм гарантуватимуть анонімність, безплатна психологічна та юридична допомога.
Зазначимо, законопроект має пройти друге читання. На коли запланують розгляд поки що невідомо.
Читайте також:
- Рада в першому читанні підтримала закон про незаконне збагачення
- Рада прийняла закон про імпічмент
- ВР проголосувала за зняття депутатської недоторканності. Тепер їх можуть арештовувати без дозволу Ради
- В Україні почав працювати Антикорупційний суд
- Зеленський не підписав закон про хімічну кастрацію педофілів та повернув його до Верховної Ради
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас
Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!
Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.
Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!
Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів
