Верховна Рада України ухвалила бюджет на 2022 рік
Фото: з відкритих джерел

Сукупна сума видатків на 2022 рік становитиме майже 1,5 трильйона гривень.

 

Державний бюджет на 2022 рік остаточно ухвалили у четвер, 2 грудня. Свої голоси за нього віддали 268 народних обранців.

Документ дещо підкоригували між першим і другим читаннями.

Можу сказати, що бюджет залишився збалансованим, реалістичним. До другого читання доходи кошторису зросли на 50 мільярдів гривень. Частину цих коштів буде отримано завдяки прийнятому народними депутатами законопроєкту 5600. Іншу частину буде отримано завдяки покращенню деяких макроекономічних показників щодо відновлення економіки у наступному році”, — говорить очільник уряду Денис Шмигаль.

Закон 5600 — це податковий закон, або так званий “антиахметівський”.  Ним нардепи в першу чергу встановили податок на видобуток залізної руди — а це один з найприбутковіших бізнесів донецького олігарха Ріната Ахметова. Після ухвалення закону очікувані прибутки бюджету на наступний рік зросли на мільйони гривень. Це одна зі змін бюджету перед другим читанням.

А от пріоритетні статті витрат залишаються незмінними: це медицина, національна безпека, освіта, цифровізація та соціальна сфера.

Загалом, бюджет 2022 року передбачає майже 1,5 трильйона гривень видатків.  Не вистачає на наступний рік поки що 180 мільярдів власних доходів.

Це бюджет існування, так само як і всі останні років 10-15 у нас ухвалюють бюджети існування. Тобто це дефіцитні проєкти бюджетів. Насправді наступного року ми матимемо, якщо виконуватимемо бюджет вчасно, первинний профіцит. Тобто ми позичатимемо набагато менше, ніж фінансуватимемо в бюджет за свій рахунок”, — каже народна депутатка від монобільшості Ольга Василевська-Смаглюк у коментарі 24 каналу.

Більш ніж третина бюджету, тобто 531 мільярд гривень, піде на пенсії.

Міністерство охорони здоров’я загалом отримає майже 200 мільярдів гривень. З них планують зокрема підвищити зарплати працівникам медичної сфери. Наприклад, очікується, що лікарі отримуватимуть понад 20 тис. гривень.

Левову частку видатків бюджету складає оборонна сфера. На армію спрямують майже 320 мільярдів гривень. Ще понад 6 мільярдів гривень складатимуть витрати на Міністерство ветеранів.

На освіту ж виділили 157 мільярдів, тобто на 2 мільярди більше, ніж планували спочатку. Додаткові гроші обіцяють спрямувати на підвищення зарплат освітянам.

Соціальні видатки наступного року становитимуть 320 мільярдів гривень, ще майже 125 мільярдів виділять на будівництво доріг.

На “діджиталізацію” у державному бюджеті заклали понад 11 мільярдів гривень.  Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначає: планів на ці кошти чимало. 

Це розвиток і запуск єдиної інформаційної соціальної системи на всю країну. Це модернізація та розвиток державних реєстрів Мінюсту. Це автоматизація та розвиток освітнього менеджменту Міністерства освіти.  Це створення єдиної державної системи дозвільних документів Міністерства економіки. Це модернізація автоматизованої телекомунікаційної системи “Оберіг” Міністерства оборони”, — анонсує нові проєкти Михайло Федоров.

Зазначимо, планувати на наступний рік тепер можуть не лише міністерства. Після того, як місцеві громади офіційно отримають план бюджету, вони можуть скласти свої проєкти на 2022 рік з урахуванням субвенцій та дотацій з Києва. І вже незабаром їх можна буде шукати на офіційних сайтах міських та обласних адміністрацій.

Читайте також:


Завантажити ще...