Ми в Соціальних мережах

Храм Усіх Святих УПЦ в Бахмуті навесні 2022 року. Фото: Вільне радіо

Верховна рада прийняла в цілому законопроєкт № 8371 про регулювання діяльності релігійних організацій. Згідно з документом, російська церква в Україні має припинити свою діяльність.

 

 

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

За законопроєкт № 8371 проголосували в цілому 265 народних депутатів. Зокрема, не підтримали ініціативу чотири нардепи від фракції “Слуга народу”, 17 — від фракції “Платформа за життя та мир”, сім депутатів “Відновлення України” та один позафракційник.

Урядовий законопроєкт передбачає заборону релігійних організацій із центрами впливу в Росії. Ймовірно, він зачепить Українську православну церкву московського патріархату.

Релігійні організації, які підозрюються в співпраці з Російською православною церквою, будуть перевірятися відповідною експертною комісією. Її має створити Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС). Якщо комісія зафіксує порушення — ДЕСС видасть припис церкві на виправлення ситуації.

Якщо релігійна організація не припинить зв’язки з країною-агресором, ДЕСС подасть на цю конкретну юридичну особу позов до суду, який і матиме право ухвалити рішення про заборону.

Закон набуде чинності через 30 днів з дня його опублікування. Водночас за словами Железняка, громади УПЦ МП матимуть 9 місяців на те, аби розірвати зв’язки з РПЦ.

Водночас митрополит УПЦ Климент у коментарі виданню “Суспільне. Новини”  назвав закон “дискусійним”. Він зазначив, що Українська православна церква не підкоряється жодним центрам в Україні та за кордоном, а лише Київській Митрополії.

“УПЦ завжди діяла в межах правового поля. Якщо це правове поле дає їй можливість оскаржувати речі, які порушують права і свободи громадян України, можливість вільно сповідувати релігію, порушують свободу совісті, то, звісно, тоді потрібно все робити для того, щоб в юридичний законний спосіб відстояти фундаментальне, конституційне право на свободу совісті та релігійне переконання”, — відповів Климент на запитання, чи планують оскаржувати закон.

Нагадаємо, жодна з церков у Донецькій області майже за два роки відкритої війни з Росією не змінила свою релігійну підлеглість. Зокрема, у регіоні діють майже 300 громад УПЦ Московського патріархату, і серед них немає таких, які б перейшли до Православної церкви України.


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.