Від 15 до 150 пацієнтів на відділення. В лікарнях Бахмутського району ситуація з COVID-19 дуже різна, — очільники медзакладів
У Світлодарській лікарні лежать всього 15 хворих з проявами COVID-19. А у Торецькій — 125 та 3 померлих напередодні. Розповідаємо про поточну епідситуацію у різних громадах.
Світлодарськ: “У стаціонарі 15 хворих на COVID-19”
“Спокійно поки, навантаження немає. Працюємо у плановому режимі. Пакет заключений, все нормально. “На одній порі”: 15-16 людей на лікуванні, не більше. Зараз він (коронавірус, – ред.) йде слабо, амбулаторно, тому лікуються у сімейного лікаря”, — розповідає про захворюваність на COVID-19 директор Світлодарської багатопрофільної лікарні планового лікування Геннадій Гуржий.
За його словами, у громаді сімейні лікарі виявляють щодня десятки заражених коронавірусом, але лікування у стаціонарі потребують одиниці.
“Таких повно, там по 60 людей на прийомі. Але їх же не треба всіх госпіталізувати”, – каже очільник лікарні.
Ситуація в Торецьку: “У стаціонарі 124 людини, з них 19 в реанімації. Санстанція виявляє по 200 заражених на день”
“У нас в реанімації 22 людини, на кисні. А ні, 19 — троє пацієнтів померли вночі… В стаціонарі 124 людини, 87 підтверджені (хворі на COVID-19, — ред.), решта з підозрами на нього”, – розповідає директор Торецької центральної міської лікарні Сергій Халаімов.
За його словами, ситуація тут значно відрізняється від середньої по області, і обласні посадовці від медицини здивовані.
“Область обурюється, каже: “У вас якась аномалія у Торецьку, що у вас так багато людей (хворіє на COVID-19, — ред.) Нам хочуть з Києва перевірку привезти. Я на це кажу, що вони всі з ПЛР-тестами лежать. Вони всі документально оформлені”, — каже Сергій Халаімов.
За його даними, місцевий лабораторний центр виявляє близько 200 нових заражених коронавірусом щодня.
Торецька лікарня таки уклала договори з НСЗУ, в тому числі й на лікування коронавірусної хвороби. Тиждень тому жодного укладеного з НСЗУ договору тут ще не було. Але Сергій Халаімов каже: “живі кошти” поки не надходили.
“Договори є, але, знову ж таки, грошей нема. Рахунки прийшли, але нам тепер ще тиждень чекати, поки гроші прийдуть”, — каже очільник лікарні.
Бахмутська лікарня: “У стаціонарі 144 пацієнти, 17 з них — в реанімації”
“У нас на ранок (11 лютого, — ред.) — 144 пацієнти, серед них 13 дітей та 7 вагітних. 17 пацієнтів — у відділенні інтенсивної терапії (з них 6 на ШВЛ). Але все це не тільки мешканці Бахмутської громади, а всі, хто до нас прибуває”, — розповідає президентка Бахмутської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування Світлана Мельникова.
Загалом тут розгорнуті 262 ліжка з підведеним киснем. Жодного пакету медпослуг ще не законтрактували — НСЗУ погоджує документи по 23 медпакетах, але це лише питання часу, каже керівниця лікарні.
“Заробітну плату ми всім виплатили, медикаменти у нас є”, — каже співрозмовниця.
Донеччина поки залишається “помаранчевою”, хоча за цифрами має бути у червоній зоні епіднебезпеки
За даними голови Донецької обласної державної адміністрації Павла Кириленка, за 5 днів цього тижня в підконтрольних районах Донеччини внаслідок коронавірусної хвороби померли 62 важкохворих пацієнти.
У різних громадах області лікарі виявили 8 179 заражених коронавірусом.
Донецька область за епідпоказниками теж підпадає під введення червоного рівня, але у вівторок, 8 лютого, Донецька обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій дійшла висновку: ситуація із захворюваністю на Донеччині контрольована. Тож область залишається у помаранчевому рівні епіднебезпеки.
Фахівці ДонОДА підкреслили: при високій кількості хворих на COVID-19, завантаженість ліжок із киснем на Донеччині на початку тижня не перевищувала 40%.
У т.з. “ДНР” – 10 215 нових пацієнтів та 23 померлих
Офіційних даних про перебіг пандемії в тимчасово окупованих районах Донбасу немає. Проте окупаційна адміністрація визнає 23 померлих внаслідок коронавірусної хвороби за 5 робочих днів цього тижня та 10 215 виявлених інфікованих.
Ситуація по Україні загалом: 5 областей — “червоні”
Цього тижня, з понеділка по п’ятницю включно, за даними Міністерства охорони здоров’я, в різних регіонах виявили 193 745 нових пацієнтів з COVID-19. За ці дні померли від ускладнень хвороби 1 276 людей.
Станом на ранок 12 лютого 5 областей України повернули у червону зону епіднебезпеки. Це Закарпатська, Хмельницька, Івано-Франківська, Рівненська та Луганська області.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.