Підтверджені випадки COVID-19 на 11.07.2020:

52 843

В Україні
(1372 померли, 25661 одужав)

758

На підконтрольній Донеччині
(10 померли, 271 одужав)

1360

На непідконтрольній Донеччині
(79 померли, 618 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

Від пенсіонера до мільйонера: що відомо про мажоритарників Донеччини

Анна Сердюк
2019-07-13 16:04

image
Фото: Вільне радіо

21 липня в Україні пройдуть позачергові парламентські вибори. Виборці голосуватимуть за змішаною системою — як за партії, так і за кандидатів в округах. “Вільне радіо” публікує інформацію про кандидатів, які балотуються в Донецькій області.

 

Зараз в Україні діє змішана виборча система. Згідно із законом, 50% парламенту обирають за пропорційною системою за закритими партійними списками, ще 50% – за мажоритарними округами.

До окупації частини Донбасу у Верховній раді було 450 депутатів. 225 проходили за партійними списками: виборці голосують за конкретну партію, якщо вона подолає 5% бар’єр, то потрапить у парламент. Чим більше голосів – тим більше кандидатів від партії отримають мандати.

Також країна поділена на 225 виборчих округів. Частина з них залишилася на окупованій території, вибори пройдуть в 199 округах. У кожному переможе один зі списку кандидатів, за якого віддадуть голоси більшість жителів округу. Кандидатів в округах можуть висувати партії або ж вони йдуть на вибори самовисуванцями.

Від 12 округів Донецької області до Верховної Ради балотуються 202 кандидати. Це один з найбільших показників в Україні. Випереджає тільки столиця, Київська та Дніпропетровська області.

У кожному окрузі є кандидат тільки від партії “Слуга народу”. Інші політичні сили не скрізь вирішили боротися за крісла мажоритарників. 

Великий проект про всі округи читайте тут.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: