Від початку відкритого вторгнення Росії майже 15 тисяч переселенців з інших громад переїхали до Дружківки, а віднедавна сюди почав релокуватися й бізнес. Нині місто, у якому продовжують функціонувати усі соціальні та державні установи, знаходиться за 16,2 кілометра від лінії фронту.
Про це розповів голова Дружківської МВА Сергій Боєвський в інтерв’ю виданню “Суспільне. Донбас”.
За словами посадовця, до повномасштабного вторгнення у громаді проживали 67 тисяч людей. Нині у самій Дружківці залишаються 36 тисяч місцевих жителів.
“Багато людей приїжджають з інших громад, де зараз відбуваються бойові дії. В Дружківці вони можуть отримати притулок недовгий, ми надаємо медичну, соціальну допомогу, іншу допомогу гуманітарного характеру і намагаємося направляти в більш безпечні місця”, — каже Боєвський.
З першого дня відкритого вторгнення в Дружківську громаду переїхали 14 500 ВПО. Однак, за словами очільника МВА, більшість переселенців вже роз’їхалися по інших регіонах України.
“Є перші випадки евакуації бізнесу до громади. Приїжджають ФОПи, в основному то об’єкти торгівлі. Великі підприємства призупинили роботу у місті Дружківка у зв’язку з бойовими діями”, — додає посадовець.
У місті продовжують надавати усі адміністративні послуги: ЦНАП, управління праці та соціального захисту, лікарні, суди та правоохоронні органи.
“Якщо пройти по вулицях нашого міста, то ми побачимо всі відкриті торгові точки та інші соціальні послуги, і перукарні. Працює все”, — каже Сергій Боєвський.
Комендантська година у Дружківці з 21:00 й до 5 ранку. Місцева влада закликає місцевих евакуюватися, убезпечити своє життя та переїхати до більш безпечних регіонів.
Упродовж листопада 2024 року російські війська продовжували нищити цивільну забудову Дружківки. Зокрема, 16 листопада в Дружківці російський обстріл пошкодив 18 домівок та об’єкти інфраструктури.
13 листопада після влучання безпілотника у Дружківці постраждали мікроавтобус та газопровід.
Днем раніше окупанти скинули на місто три авіабомби УМПБ Д-30СН, пошкодивши об’єкти у промисловій зоні.
Раніше журналісти Вільного радіо розповідали, як благодійники з фонду “Схід SOS” пробурюють артезіанську свердловину для господарчої та питної води у Дружківці. Нове джерело мають запустити на початку 2025 року.
Також влада Дружківки вирішила закупити додаткові загороджувальні піраміди, сталеві канати та бар’єри з колючого дроту загалом на майже 9 мільйонів гривень. Коли виконають замовлення — читайте в окремому матеріалі.