Витримати навалу армії окупантів українським військовим допомагають небайдужі земляки. Серед них і волонтери благодійного фонду “Всесвітня допомога Україні”. Хлопці та дівчата доставляють на передову і в прифронтові госпіталі речі, які їм замовляють військові. Долучаються до благодійної справи й іноземні меценати.
Про те, як і чим волонтери допомагають українським військовим та хто їх в цьому підтримує, розповіли журналістам Вільного радіо засновниця БФ “Всесвітня допомога Україні” Тетяна Гурин та волонтерка Анна.
Польща. Незадовго до Дня Збройних сил України сюди приїхали волонтери, які допомагають українським військовим. Вони мають доставити на схід автомобілі від небайдужих естонців. Волонтери вже звикли переправляти на передову необхідний транспорт. Цього разу на них чекав приємний сюрприз.
“Звична справа. Забрав авто, взяв папери — і рушай додому. Та коли ми підійшли до автівок, нашій радості не було меж. Весь багажник і задні сидіння під стелю були заповнені необхідними для захисників речами: спальні мішки, перчатки, консерви, каністри з пальним та купа всього іншого. На додачу автівка “взута” у зимову гуму з шипами і повний бак пального”, — розповідає Анна журналістам Вільного радіо.
Завдяки воїнам невидимого фронту, які непомітно роблять важливі речі, захисники вчасно отримали подарунки до Дня ЗСУ, зазначає волонтерка.
Також волонтери БФ “Всесвітня допомога Україні” співпрацюють з благодійниками з Латвії, каже очільниця організації Тетяна Гурин.
“Нещодавно латиші передали на передову автомобіль для військового медика. Хто саме робить бійцям такі подарунки, не розголошують. Хочуть залишатися невідомими благодійниками. А для своєї доброї справи іноземні меценати шукають людей, які добросовісно зможуть передати їхню допомогу українським захисникам”, — розповідає керівниця фонду.
Волонтери не лише допомагають переганяти з-за кордону автомобілі для українських військових. Також вони намагаються виконувати прохання бійців з передової та прифронтових шпиталів.
“Отримавши такі запити, ми точно знаємо, куди і що саме необхідно придбати і доставити. Компонуємо їх, а потім передаємо цю інформацію по ланцюжку. Наразі в нашій організації працює понад 30 волонтерів з різних регіонів України. Вони збирають необхідні речі, як то кажуть, де що можна і скільки можна, і везуть їх на схід”, — каже благодійниця.
Захисникам привозять продукти, медикаменти, рації, дрони та багато іншого.
“Українські бійці завжди потребують ліків і перев’язочного матеріалу. З холодами у них з’явилася ще й потреба в теплому одязі та обігрівачах. Тож ми веземо їм пічки, а для освітлення — саморобні окопні свічки, які крутять волонтери та їхні помічники. Для прифронтових шпиталів, де немає світла, шукаємо обігрівачі, які працюють без електрики. А туди, де є світло, веземо “дуйчики” та інші електроприлади, які можуть обігріти ці приміщення”, — розповідає Тетяна Гурин.
А ще в госпіталі постійно замовляють одяг для поранених, постільну та натільну білизну, пелюшки та підгузки, додає Тетяна Гурин. Цих речей тут зазвичай бракує.
“Самотужки волонтери не змогли б виконати всі замовлення військових: придбати ті чи інші речі або, наприклад, пошити ту ж саму постіль чи теплі шапки й перчатки. Нас постійно підтримують небайдужі люди з різних регіонів України. Вони не мають волонтерських посвідчень, однак у них є добра душа та чуйне серце. Наші помічники завжди готові підтримати бійців як фінансово, так і своєю працею”, — підкреслює благодійниця.
Крім замовлених речей, волонтери щоразу везуть бійцям соління, варення, випічку та інші ласощі. Військових, які воюють далеко від дому і рідних, необхідно підтримати й огорнути душевним теплом, вважає Тетяна Гурин.
“Коли волонтери приїжджають на передову або в шпиталь і пригощають хлопців пиріжками чи будь-якими іншими смаколиками, які приготували турботливі жінки, кожен із них пригадує свою рідну оселю. На мить вони “повертаються” у домашнє тепло, до своїх дружин та матерів. Адже цей смачний пиріг так пахне домом”, — говорить благодійниця.
Тетяна Гурин підкреслює: небайдужі люди з усіх куточків країни в сотні разів примножують добру справу, яку роблять волонтери.
“Якщо об’єднати всіх, хто власноруч зробив або придбав за власні кошти необхідні для наших захисників речі, вийде великий потужний колектив. Нас підтримують люди різного віку — від дітей до бабусь та дідусів. Їхні подарунки бійці дуже цінують. Наприклад, ті ж малюнки — хлопці завжди їм щиро раді. У кожного з них вже зібрана ціла колекція дитячих малюнків. Ми дуже вдячні нашим помічникам за підтримку”, — говорить наостанок керівниця волонтерів.
* * *
Нагадаємо, громадська організація “Бахмут Український” вже 8 років допомагає українським військовим та цивільним у скруті. Через небезпеку в Бахмуті більшість її представників мусили евакуюватись, але волонтерка Наталя Роменська вирішила залишитись у місті. Так жінка стала зв’язковою між цивільними, військовими та волонтерами.
Читайте також: