Від редакції: Вітаємо з 29-м Днем Незалежності України!

Анна Сердюк
2020-08-24 11:27

image
Фото: Вільне радіо

Це коротке звернення від нашої редакції. Так ми хочемо ще раз нагадати, що ми в першу чергу українці, а тоді вже журналісти. 

 

Шановні читачі, вітаємо вас з Днем незалежності України!

Наша держава існує вже 29 років, і щороку кожен із нас додає своє речення у книгу її розвитку. Ми щиро дякуємо кожному з вас за визначеність “Я — українець(ка)”.  

Ми вагалися, чи писати новину “Сьогодні Україна святкує День незалежності”, бо щиро сподіваємося, що ви святкуєте його без нашого нагадування. І тут не обов’язково йдеться про гамірні вечірки, адже ми пам’ятаємо про карантинний режим. 

Свято ㅡ у вас самих: у можливості бути в улюбленому місті та на улюбленій роботі; можливості працювати з дому або в гамірному офісі; можливості обирати, кого кохати незалежно від статі, віку, національності; можливості вести свій бізнес або працювати у великій компанії; можливості фарбувати волосся у фіолетовий, а нігті ㅡ в чорний; можливості бути рівними у правах; можливості вибору! Це і є персональна незалежність кожного, а разом — цілої держави. 

У нас довга історія, але про боротьбу за ідентичність на сході ви можете почитати в наших інтерв’ю з істориками тут: https://cutt.ly/yfpR23A, тут: https://cutt.ly/pfpR35p, або тут: https://cutt.ly/cfpR7N2 

Вже після отримання незалежності, країна формувалася і продовжує формуватися. Люди протестують проти того, що їм не подобається, вчаться контролювати владу, яка працює на наші податки, та все більше відстоюють свої права.  

За свій шлях до Європи стояла Небесна Сотня та весь Майдан, тоді в Києві були і мешканці Донеччини: https://cutt.ly/ofpTmjK 

Згодом почалася війна, і схід теж не залишився осторонь: https://cutt.ly/NfpTJ1d 

Є ті, хто не підтримує загальний курс держави та не вважає Росію агресором, але це вже наша нинішня боротьба. І в цій боротьбі розвивається нація. Адже навіть можливість показово не любити свою країну, не боятися заявити про незгоду із курсом держави, посварити всіх керівників та дивитися канали країни-агресора чи проросійські мовники з України — це дуже велика незалежність людей, і саме її українці обрали 29 років тому. 

 

Зі святом вас!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: