Зображення до посту Від зустрічей з посадовцями до розваг для дітлахів: як працює хаб підтримки бахмутян у Дніпрі (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Фото: з відкритих джерел

Дніпровський гуманітарний хаб “З Бахмутом у серці” став першим з осередків, який відкрили для переселенців із громади. Він працює близько півтора року, а допомогу там отримують майже 8 тисяч людей. Вони приходять туди не тільки по продукти чи речі, а й за консультаціями фахівців чи на розважальні заходи.

 

За чим ще можна звернутися до центру підтримки бахмутян у Дніпрі та як він працює — розповідаємо далі. 

 

Гуманітарний хаб для жителів Бахмутської громади у Дніпрі облаштували на першому поверсі багатоповерхівки. Одразу на вході, за першими дверима — вішаки з речами. Це соціальний гардероб.

Соціальний гардероб у дніпровському хабі підтримки бахмутян
Соціальний гардероб у дніпровському хабі підтримки бахмутян. Фото: Вільне радіо

Одяг є різних розмірів: чоловічій, жіночий та дитячий. Оновити свій гардероб тут можна безкоштовно. А місцеві можуть долучитися до цієї ініціативи та пожертвувати власні речі у гарному стані.

“Ми починали з того, що всі ці речі у нас були складені в коробки. Люди приходили і намагалися знайти те, що їм би сподобалося. Але згодом ми вирішили облаштувати такий невеликий соціальний гардероб. Так само і дитячий одяг є, у нас все розсортовано від зросту дитини”, — коментує відповідальна за дніпровський хаб підтримки бахмутян Наталя Отюніна.

Наталя Отюніна показує речі, які можна отримати у дніпровському хабі підтримки бахмутян
Наталя Отюніна показує речі, які можна отримати у дніпровському хабі підтримки бахмутян. Фото: Вільне радіо

Чи не усі кімнати гуманітарного хабу заставлені коробками. Це гуманітарна допомога, яку видають жителям громади. У більшості коробок — продуктові набори. Людям, які перебувають на обліку хабу, по черзі телефонують та запрошують отримати продукти чи речі.

Коробки із гуманітарною допомогою, яку видають жителям Бахмутської громади
Коробки із гуманітарною допомогою, яку видають жителям Бахмутської громади. Фото: Вільне радіо
гуманытарна допомога
Коробки із гуманітарною допомогою, яку видають жителям Бахмутської громади. Фото: Вільне радіо

Таку допомогу не фінансують з бюджету, її надають різні організації — від волонтерських до комерційних. Павло Федоренко — один із тих, хто шукає спонсорів для гуманітарного вантажу. Він працює старостою Покровського старостинського округу. Та, доповнює посадовець, відтоді як евакуювався у Дніпро, як і деякі його колеги, волонтерить у хабі підтримки бахмутян. Павло згадує: спочатку волонтерських фондів, які б допомагали, було небагато. Нині із деякими налагодили постійну співпрацю.

“Організацій, із якими співпрацюємо, дуже багато. Є великі, з якими налагоджена постійна співпраця, є невеликі, з якими ми інколи співпрацюємо. Є організації, які надають або консультативні послуги, або юридичні, психологічні. Наразі у нас працює така програма зі словацькою організацією Tenenet, яка надає психологічну допомогу бахмутянам. А в ході нашої роботи ми з’ясували, що дуже велика частина бахмутян цього потребують”, — пояснює посадовець.

Павло Федоренко
Павло Федоренко. Фото: Вільне радіо

Нині, кажуть працівники дніпровського гуманітарного хабу “З Бахмутом у серці”, все більше уваги намагаються приділяти офлайн-заходам. Їх проводять ось тут, у центральній кімнаті осередку.

Гуманітарний центр “З Бахмутом у серці” у Дніпрі
Гуманітарний центр “З Бахмутом у серці” у Дніпрі. Фото: Вільне радіо

Тож по буднях люди можуть приходити сюди по консультації посадовців, юристів, фахівців у сфері соціального захисту чи ЦНАПу.

Гуманітарний центр “З Бахмутом у серці” у Дніпрі
Гуманітарний центр “З Бахмутом у серці” у Дніпрі. Фото: Вільне радіо

А вихідними цю кімнату можуть перетворити на сцену для бахмутських дітлахів.

“Ми шукали гуманітарну допомогу залежно від запитів людей. І згодом зрозуміли, що, окрім продуктових наборів, [предметів] гігієни, постільної білизни або ще якихось речей повсякденного побуту, людям не вистачає елементарного спілкування. Це стосується не лише дітей, а і дорослих також. Для діток щосуботи проводяться майстеркласи, в цьому нам сприяють фахівці культурних закладів громади, які живуть у Дніпрі”, — говорить відповідальна за дніпровський хаб підтримки бахмутян Наталя Отюніна.

Свято весни у дніпровському хабі підтримки бахмутян
Свято весни у дніпровському хабі підтримки бахмутян. Фото: Вільне радіо
Свято весни у дніпровському хабі підтримки бахмутян
Свято весни у дніпровському хабі підтримки бахмутян. Фото: Вільне радіо

Важлива інформація про дніпровський гуманітарний хаб “З Бахмутом у серці”

  • Центр підтримки бахмутян у Дніпрі розташований по вулиці Макарова 1-Б. Він працює по буднях з 9-ї до 16-ї години, у суботу — з 10-ї до 14-ї.
  • Зателефонувати у хаб можна за номером: (093) 813-80-26.
  • Гуманітарну допомогу тут зазвичай видають зранку. Людей, які вже реєструвалися у центрі підтримки, запрошують на видачу телефоном.
  • У хабі проводять зустрічі з посадовцями, приймають представники ЦНАПу, БТІ, соцзахисту та інших структур. Однак графіка цих прийомів немає — оголошення з анонсами публікують напередодні.
  • Заходи для дітей тут проводять щосуботи. Долучитися може не тільки малеча з Бахмутської громади, а й місцева.
  • Анонси подій публікують у телеграм-каналі центру підтримки жителів Бахмутської громади.
  • Соціальний гардероб можна поповнити. Тож у хабі закликають приносити сюди речі: нові або у гарному стані.

Завантажити ще...