Відтепер витрати на ремонт доріг можна відстежувати онлайн


image
Фото: з відкритих джерел

Новий онлайн-портал дозволяє відстежити як використовують гроші для будівництва доріг. Таку розробку 26 березня представили Міністерство інфраструктури та офіс ефективного регулювання.

 

Портал показує скільки коштів витрачено на будівництво доріг у вашій області,  та кошти, які витратили на безпеку руху, тендери, які було оголошено та проведено в областях, гроші, які фактично були витрачені замовниками. Наприклад, у минулому році в Україні  на дороги витратили більше 35 млрд грн. Однак проблема поганих доріг досі актуальна.

Ви трати на ремонт доріг тепер можна дивитися онлайн
Фото: roads.brdo.com.ua

Про це розповів голова Офісу ефективного регулювання  Олексій Гончарук.

«Наприклад, коли ви їдете з Києва до Одеси, то платите за використання дороги. Але не прямо, а купуючи бензин. Приблизно шість гривень із кожного літра ви платите за те, щоб утримувати дорогу. Якщо ви їдете з Києва до Одеси, то платите приблизно 200 гривень за використання дороги”, — розповів в ефірі Громадського радіо Олексій Гончарук.

Організатори зазначають, що просто хочуть показати українцям, що нічого безкоштовного не буває. Оскільки всі дороги  в Україні платні. Як зазначив Гончарук, “будь-яка дорога, якою ви їдете на своєму авто, є платною для вас, тому ставитися до ями на дорозі потрібно як до неякісно наданої вам послуги за ваші гроші”.

Слід зазначити, що у випадку пошкодження свого авто через ями на дорогах, ви маєте право на компенсацію. Для цього потрібно зібрати та зафіксувати наявність повного складу правопорушення, а саме:

  • викликати поліцію, вона має оцінити пошкодження автомобіля, оглянути проїжджу частину та з’ясувати причину ДТП.
  • сфотографувати і зняти на відео яму та пошкоджений автомобіль,
  • простежити, щоб поліцейські при складанні схеми ДТП вказали розмір вибоїни на дорозі,
  • попросити поліцейських викликати представників дорожньої служби, яка відповідає за дану ділянку дороги. Дорожники повинні скласти акт обстеження ділянки вулично-дорожньої мережі. Якщо з автодору на виклик ніхто не приїхав, це вказується в акті поліцейських.
  • скласти оцінку ремонту автомобіля в автосервісі або зберегти чек.

Ці дані стануть основою для доказу в суді правопорушення дорожніх служб і зв’язку між станом дороги і причиною пошкодження авто.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: