Підтверджені випадки COVID-19 на 04.06.2020:

25 411

В Україні
(747 померли, 11042 одужали)

174

На підконтрольній Донеччині
(5 померли, 111 одужали)

611

На непідконтрольній Донеччині
(23 померли, 154 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

Вихід на пенсію за вислугою років знову не прив’язуватимуть до віку


image
Фото: з відкритих джерел

Конституційний суд України визнав встановлення мінімально необхідного віку для нарахування пенсії за вислугу років незаконним. Тобто тепер для того, щоб вийти на дострокову пенсію, не треба чекати 50-ти або 55-ти років.

 

Суд визнав неконституційним закон №911, який передбачає для виходу на пенсію за вислугою років досягнення віку 50 років для працівників льотного і льотно-випробного складу, і 55 років для працівників освіти, охорони здоров’я і соціального забезпечення, а також артистів театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів. Таким чином, скасували нововведення 2015-го року.

Зазначимо, що пенсії за вислугу років виплачують тим, хто працював на роботі, яка призводить до втрати  професійної придатності. Крім того, щоб отримувати цю пенсію, працівник обов’язково має звільнитися.

Вихід на пенсію за вислугою років знову не прив’язуватимуть до віку
Фото: Пенсійний фонд

Також Конституційний суд дійшов висновку, що підвищення на 5 років віку виходу на пенсію для жінок та збільшення на 5 років загального та спеціального стажу роботи для окремих категорій працівників, позбавляють їх  права на соцзахист.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: