Наприкінці березня 2025-го одна з військових частин Бахмута закупила дронів ще на 15,1 мільйона гривень. За документацією, це квадрокоптери різних виробників та моделей — усього три види. Що відомо про їхні характеристики та кількість — читайте далі.
Про ці замовлення журналісти Вільного радіо дізналися з сайту публічних закупівель Prozorro.
Так, наприкінці березня 2025-го військова частина з Бахмута відзвітувала про закупівлю майже сотню дронів трьох видів — DJI Mavic 3 Pro, DJI Mavic 3T та Autel Evo Max 4T.
За документацією, найдорожчими у цьому замовленні стали дрони лінійки Autel 4T — 242 тисячі за один квадрокоптер. Загальна ж вартість усього підряду — 15 мільйонів 115 тисяч гривень.
Водночас підряд дістався оборонному постачальнику, назву якого не вказують з міркувань безпеки.
Він зобов’язався доставити БпЛА військовим до 31 грудня 2025 року. Куди саме — не розголошують, однак, ймовірно, апарати використовуватимуть на фронтах Донецької області.
Раніше речник ОСУВ “Хортиця” Віктор Трегубов у коментарі Вільному радіо вже відмічав, що нині російські війська найбільше зазначають втрат саме завдяки ударам FPV-дронів. Українські оборонці активно використовують їх, аби не дати окупантам просунутися на відтинках.
Autel EVO Max 4T — квадрокоптер, який розробляли для використання у галузях громадської безпеки, пошуково-рятувальних операцій та промислових інспекцій. Квадрокоптер оснащений трьома камерами: ширококутною, зум-камерою та тепловізійною, а також лазерним далекоміром. Це, за заявами виробника, забезпечує всебічний моніторинг та збір даних.
Тим часом DJI Mavic 3T — це професійний безпілотник, який також оснастили тепловізійною камерою. Він підходить для пошуково-рятувальних операцій, інспекції інфраструктури та моніторингу безпеки. Дрон має камеру з потрійним сенсором: ширококутну, зум-камеру та тепловізор, що дозволяє одночасно отримувати різні типи даних у високій якості.
Тоді ж як DJI Mavic 3 Pro у цивільних цілях використовують для фото- та відеозйомки. Для таких цілей квадрокоптер має потрійну камеру Hasselblad — включно з ширококутним модулем, середнім телефото (70 мм) та зум-об’єктивом (166 мм). Виробник позиціонує цю модель як таку, що “підходить для створення якісного контенту, забезпечуючи виняткову деталізацію та кінематографічні можливості”.
Нагадаємо, раніше ця ж військова частина вже закуповувала дрони на 10,7 мільйона гривень в оборонного постачальника. Однак тоді йшлося лише про БпЛА AUTEL EVO Max 4T.