Класне таксі

480 - короткий номер

050 480 3333 - Vodafone

067 628 3333 - Київстар

093 148 3333 - lifecell

Завантажити додаток

Військові намети та українські пісні. Як голосують виборці у військовій частині в Бахмуті


21 квітня по всій країні проходить другий тур виборів Президента 2019. Вільне радіо продовжує спостерігати за виборчим процесом на спецдільницях. У військовій частині в Бахмуті зареєстровано більше 600 виборців. Всі вони голосують у тимчасовому наметі.

 

Спеціальну дільницю №10 розкинули у наметі посеред території військової частини.

Подібні намети були на лінії розмежування поблизу позицій ЗСУ. Про це читайте в матеріалі: Як голосують військові у Зайцевому.

Як голосують військові з Бахмутської військової частини

Поруч з наметом колонка, та зустрічає виборців українською музикою.

Голосують там не тільки військові з самої частини, але й ті, кого прикомандирували поруч. Вони організовано приїжджають до спецдільницях автобусами та іншою технікою.

Як голосують військові з Бахмутської військової частини

На дільниці розташовані 4 кабінки для голосування та 3 урни. Голова ДВК та інші члени комісії військові. Попередньо повідомили, що розмовляти з журналістами та давати будь-які коментарі не бажають. Обличчя членів ДВК та виборців знімати заборонили. Кажуть, у деяких є рідні на окупованій території, а хтось стоїть на передовій. Очільник комісії також не представився та заборонив використовувати його ім’я та прізвище. До того ж не назвав кількість виборців, які зареєстровані на його спецдільниці.

Як голосують військові з Бахмутської військової частини

Однак юристи Вільному радіо розповіли, що це було порушенням журналістського права, а всі дані про членів комісії та кількість виборців — це відкрита інформація.

“Закон про вибори не встановлює яких-небудь обмежень на спеціальних дільницях для журналістів. Більше того, стаття 13 встановлює про те, що члени комісії мають бути відомими. При тому, коли ви показуєте посвідчення журналіста, то вони мають представлятися, а список членів виборчої комісії повинен бути відомим”, — розповіла Вільному радіо юрист Інституту розвитку регіональної преси Людмила Панкратова.

Як голосують військові з Бахмутської військової частини

За даними ЦВК, в першому турі виборів Президента 2019 на цій спецдільниці проголосували 262 військових з 315 зареєстрованих. Найбільший відсоток голосів 31 березня на дільниці №10 набрав Володимир Зеленський. За нього проголосували 115 військових. На другому місці опинився чинний Президент Петро Порошенко. Його тут обрали 73 виборця у формі.

Військовослужбовці голосують у військовій частині в Бахмуті

Під час брифінгу голова ЦВК Тетяна Сліпачук зазначила, що станом на 13:00 по всій країні проголосували вже 52% військових.

Нагадаємо, журналісти Вільного радіо сьогодні вже побували на ще одній спецдільниці в Бахмуті. Це Бахмутська установа виконання покарань (СІЗО).

В першому турі ми побували на спеціальній дільниці в Бахмутській центральній районній лікарні.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: