Мінсоцполітики запропонували давати виплати при народженні дитини не всім та отримали шквал критики (ОНОВЛЕНО)


image
Фото з відкритих джерел

У Міністерстві соціальної політики опублікували для громадського обговорення законопроект, згідно з яким не всі родини зможуть отримати грошову допомогу при народженні дитини. Розглядали варіант, щоб претендувати на виплати могли лише сім’ї, чий дохід не перевищує певний рівень. 

 

У закон «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» планували внести деякі зміни. Так, в оновленому законі хотіли прописати, що виплати при народженні дитини надаватимуть лише якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї на одну особу не перевищує 15% від загального розміру допомоги.  

Розберемо на прикладі. Станом на 5 листопада прописано, що при народженні першої дитини родина отримує від держави 41 280 гривень. 10 320 гривень батькам виплачують одразу, а інше розбивають на місячні платежі впродовж 3 років. 

Якщо рахувати від цієї суми, законодавці планували прописати: батьки, які отримують на місяць більше 12 384 грн,  не мають права на виплату від держави. 

Однак зазначимо, що з 2020 року розмір допомоги зростає. Законодавці підтримали збільшення суми виплат за народження першої дитини до 100 тисяч гривень. Тобто, родина мала б жити не більше ніж на 30 тисяч гривень на місяць. 

У пояснювальній записці зазначається, що законопроект має змінити механізм визначення розміру державних соціальних допомог та інших виплат. 

Після хвилі обговорень теми, новину оновили і заявили, що змінювати порядок не будуть. 

“Відповідна пропозиція була внесена у зв’язку з тим, що зараз допомога при народженні дитини видається всім – незалежно від розміру доходів родини. Ідея була в тому, щоб трішки змінити підхід і допомагати лише тим, хто цього реально потребує. Втім, після консультацій з органами влади та обговорення з громадськістю, прийнято рішення про збереження нинішнього механізму надання допомоги при народженні дітей”,  – написала міністерка соціальної політики Юлія Соколовська на своїй сторінці у Facebook.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=149917193052600&id=110384593672527&__xts__%5B0%5D=68.ARAebG_ayn2XY7E-f9qUJWdNmGbXlvKUHUWjgGbJvDIXeXI9K15lXt9KqIjTNysvkLrmYzaBur4tVpoBlfQrmgcmLZIt_AHAeKXg1HUU7AQRnSCWNkGElowCrYm5k5GSKmIbncd89QJbNXhhycqrug3Cq86IqxOlOpSeY-NTwtR8M1gjH6rprorKyB-vlu095SRyWXax2tlSLiwoV27ygnMGnoBGhFrT06y_jLmUr-NFKoYM60p_DgMbA8hIWhLLjVH8O5UYBRUD1K4S-_MydT8Xv0FteoNjNBrNhCyrKfvXK9IspVdfroBNE1S5SH1MnxTSQ6sqHl1sX-j0a-s&__tn__=-R

Вона додала, що на рішення залишити порядок надання соціальних виплат вплинула громадськість, а також подякувала за “якісний зворотний зв’язок”.

Нагадаємо, з вересня 2018 року кабінет міністрів України запустив програму “Пакунок малюка”. Це соціальна допомога для кожного новонародженого українця або українки у вигляді набору першої необхідності для батьків. В них входять різні креми, термометри, одяг, підгузки та інше. Ці “пакунки малюка” мають видавати в пологовому будинку одразу після народження дитини. Однак, ця програма не запрацювала в Донецькій області. Як пояснював колишній очільник Донеччини Олександр Куць, існують певні проблеми при закупівлі, а в угодах щодо “пакунку малюка” існують корупційні ризики. Тому керівництво області вирішило не брати участь в цій програмі. В мінсоцполітики взялись за розслідування цієї проблеми. Журналісти Вільного радіо також з’ясували, що матері з інших областей продають бебі-бокси, які їм видала держава. На сайті оголошень їх продавали за 1000-1500 гривень.

Наприкінці вересня адміністрація області разом із мінсоцполітики вийшли на компроміс та вирішили видавати гроші замість цих “бебі-боксів”.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: