Влада вже у смартфоні. Як в Бахмуті чиновники реагують на критику в соцмережах 

Анна Сердюк
2019-11-08 16:04

image
Фото: pexels.com

Від літа достукатись до посадовців Бахмуту можна просто через соцмережі. В серпні в усіх управлінь Бахмутської міської ради та у неї самої з’явились сторінки у Facebook. Зареєстровані в мережі і деякі комунальні підприємства та окремі посадовці. Ми перевірили, як представники місцевої влади реагують на звернення і критику в мережі. 

 

“Наші скарги роздруковують меру і він розписує на управління”

Представники громадської організації “Майбутнє Бахмутської громади” активно використовують соцмережі. Вони публікують історії з проблемами в місті, записують відео, роблять стріми. Представників влади відмічають рідко, але знають, що їх і так читають, запевняє представник організації Сергій Фісун. 

“Вони на всі публікації реагують. Ми навіть кілька разів були в кабінетах у Стрющенко (Олександр Стрющенко — заступник міського голови Бахмута, – ред.) і Кіщенко (Світлана Кіщенко — секретар Бахмутської міської ради, — ред), то там лежала публікація роздрукована. Мер — Олексій Рева — розписує мої публікації на управління і вони лежать у чиновників на столі. І обписано воно все червоною пастою”, — розповідає Сергій. 

Публікації в соцмережах справді не раз привертали увагу. Наприклад, після обговорень в мережі публікації Вільного радіо міська рада вирішила не закуповувати штучну ялинку за 1,5 млн грн

А також помітили та виправили помилку щодо вартості табличок Брайля в лікарні. За 25 тисяч гривень замість 1 шт тепер закуплять цілий комплект. 

Сергій Фісун запевняє, що посадовців відмічати в публікаціях або в коментарях він старається рідко. Але інколи це діє. Наприклад, нещодавно у  публікації про чоловіка з інвалідністю, у якого забирають пенсію, він відмітив голову поліції Бахмута Ярослава Меженого. Поліція почала розслідування цієї справи. Опитали постраждалого через 22 хвилини після публікації.  

Начальник Бахмутской полиции Ярослав Меженный срочно примите меры!

Gepostet von Сергей Фисун am Mittwoch, 30. Oktober 2019

 

Але за таку активну діяльність доводиться розплачуватись, впевнений Сергій Фісун. Наприклад, останнім часом він довідався, що проти нього збирали якісь підписи в сусідів. А його магазин пива обмалювали. Це чоловік пов’язує зі своєю активістською діяльністю. 

 

“Розповсюдження інформації не призводить до швидкого вирішення питання”

Окрема сторінка є також у міської лікарні Бахмута. Нещодавно в дитячій лікарні тріщина на одній зі стін розійшлася від підлоги до стелі. З’явилась вона вже давно. Але лише продовжує збільшуватись. 

Дитячій лікарні в Бахмуті якось зовсім недобре. За рік тріщина розійшлася дуже сильно. Це аварійний стан чи ще ні?

Gepostet von Haiane Avakian am Samstag, 2. November 2019

Коли фото будівлі стали публікувати в мережі місцеві мешканці, а також після звернення журналістів до головного лікаря на офіційній сторінці закладу з’явилось ось таке повідомлення:

На теперішній час серед мешканців м. Бахмут з’являється все більше питань по виникненню тріщин на стінах в коридорі двоповерхової будівлі дитячого відділення КНП «БЛІЛ м. Бахмут», розташованого за адресою по вул. Ювілейна, 54. На жаль, розповсюдження та обговорення інформації не призводить до швидкого вирішення питання. Існує певний покроковий механізм вирішення даної ситуації”. 

І далі йде пояснення того, на якому етапі ситуація зараз. 

Зазначимо, отримати таку детальну відповідь щодо тріщин в лікарні до звернення журналістів не виходило. Жодної інформації представники лікарні не публікували. Надати її в поліклініці теж змогли не одразу. 

 

Відкрили, але не повністю

Сторінку Бахмутської міської ради журналістка Вільного радіо упіймала на публікації фейку. Представники влади розмістили рекламний ролик про набережну, яку вже повністю відкрили. При цьому, фотозона з топіарними тваринами досі не доступна для мешканців, як і дитячий майданчик. На таке зауваження адміністратор сторінки відповів: 

“Люди добрі! Кого не влаштовує набережна в Бахмуті, вам ніхто не заважає прогулятися по Часовому Яру чи колишнім трамвайним коліям у Костянтинівці…А ще там дуже дешеві квартири можна придбати”.

Детально ситуацію ми описували в публікації Бахмутська міськрада на критику рекомендує гуляти коліями і купувати житло деінде на Донеччині

Вже після публікації представники сторінки вибачились за таку відповідь.

Зазначимо, жодну зі сторінок управлінь Бахмутської міської ради не можна відмітити в постах. Це виставлено в налаштуваннях. Такі ж обмеження встановлені і у сторінок деяких комунальних підприємств. А от особисті сторінки посадовців все ж відмітити можна. Щоправда, отримати від них коментар в мережі можна дуже рідко. 

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: