Відтепер за програмою “єВідновлення” власники зруйнованого через російську агресію майна можуть використати житлові сертифікати в “Дії” для купівлі нової домівки. Розповідаємо, що для цього потрібно.
Про нову послугу інформують на сайті державного застосунку “Дія”.
Насамперед, аби скористатися сервісом, необхідно подати заяву про зруйноване майно через “Дію”. Комісія при місцевій владі опрацює її та визначить суму компенсації. Інформація про це з’явиться в житловому сертифікаті, який автоматично підтягнеться в застосунку.
Після цього можна обрати житло: будинок, квартиру чи інвестицію в майбутню нерухомість. Є варіант придбання житла за один сертифікат або об’єднання кількох. Якщо ж вартість нерухомості вища, ніж сума компенсації, можна доплатити з власних коштів.
Щойно ви досягнете домовленості з продавцем, використайте житловий сертифікат для купівлі цієї нерухомості.
Як скористатися житловими сертифікатами в “Дії”:
Упродовж 5 робочих днів у застосунок надійде підтвердження про те, що кошти заброньовані.
Після цього треба припинити право власності на знищене житло. Це можна зробити у нотаріуса чи державного реєстратора. Далі ви зможете оформити угоду купівлі-продажу на нову домівку. Зробити це потрібно протягом 30 днів у нотаріуса, який має доступ до Реєстру пошкодженого та знищеного майна. Перелік таких спеціалістів доступний за посиланням.
Упродовж 5 днів кошти надійдуть продавцю нерухомості. І все — ви законний власник нової домівки.
“Загалом українці вже подали майже 8 тисяч заяв про зруйноване майно, щоб отримати компенсацію за програмою “єВідновлення” й придбати нове помешкання. З них 1 636 людей уже мають згенеровані сертифікати, які підтверджують суму компенсації”, — додають на сайті застосунку “Дія”.
Нагадаємо, розрахувати суму державної компенсації за постраждале житло можна самостійно. Наші журналісти зібрали усі формули та коефіцієнти для кожної області. У матеріалі за посиланням вище роз’яснюємо на прикладах, як правильно розрахувати суму виплат.
Додамо, віднедавна подати заявку на компенсацію за пошкоджене або знищене російськими обстрілами житло через платформу “Дія” можуть не лише його одноосібні власники, а й співвласники.