Підтримати
Зображення до посту “Вночі сторож йде додому”: у Бахмуті сирени вмикають за графіком. Що про це кажуть у міськраді
Фото: з відкритих джерел

Ще з перших днів відкритої війни бахмутяни почали скаржитися на сигнал тривоги, який чутно далеко не всюди. А зараз у громаді стали вмикати ще менше сирен. Розповідаємо, чому так вийшло, як зараз у Бахмуті працює сигнал про тривогу та чи планують купувати нові системи сповіщення.

Про сирени у Бахмуті журналістам Вільного радіо розповіла начальниця відділу пресслужби Бахмутської міськради Наталя Кисиличина з посиланням на профільне відділення ради.

 

Скільки в Бахмуті було систем сповіщення та скільки працюють зараз

Ще на початку відкритої війни Росії проти України сирену в Бахмуті було чути далеко не всюди. Журналісти Вільного радіо фіксували, що сигнал гучно лунав на центральній площі міста, але вже за кількасот метрів від міськради його було не чутно.

Як розповідають місцеві, за 5 місяців ситуація не змінилася. Люди з різних мікрорайонів міста (зокрема й центру) повідомляли Вільному радіо, що сирени не чують взагалі або чують віддалено.

У Бахмутській міській раді пояснюють: ще на початку відкритого вторгнення системи сповіщення про небезпеку працювали на 3 місцевих підприємствах, 4 школах та 3 будинках культури. До сповіщення долучилися й храми, які під час тривоги б’ють у дзвони. Однак за кілька місяців систем сповіщення поменшало.

 

Сирени працюють за графіком, а церкви можуть дзвонити з перебоями

Наразі ситуація така, що на трьох підприємствах — “Сініат”, “Вістек” та “Цвєтмєт” — після обстрілів, на жаль, сирени не працюють”, — розповідає у коментарі Вільному радіо начальниця пресслужби Бахмутської міськради Наталя Кисиличина.

Вона також зазначила, що перестали лунати сигнали про небезпеку й зі шкіл.

В нас були гучномовці на школах №2, №12, №18 та в опитненській школі. Але після того, як школа №2 зазнала обстрілів, ніде по закладах освіти ми теж не вмикаємо сирени”, — додає речниця міськради.

Зараз на всю Бахмутську громаду працюють лише дві системи сповіщення про небезпеку:

  • на Будинку культури ім. Євгена Мартинова, що в центрі міста,
  • на Народному домі, що у мікрорайоні “Цвєтмєт”.

Але сигнал вмикають за графіком.

Там лунають як сирени, так і голосовий запис, на якому ми закликаємо жителів громади евакуюватися. Але вони працюють тільки до комендантської години. Після комендантської години в нас сторожі наші йдуть додому. Тому вночі, на жаль, не вмикаються сирени. Це пов’язано з безпековою ситуацію, адже ми не можемо гарантувати безпеку для людей, які чергують там”, — зазначає Наталя Кисиличина.

Для довідки:
Під час російського вторгнення в Україну сирени оповіщають людей про загрозу авіаудару чи ракетного обстрілу. Військові намагаються якомога швидше повідомити про загрозу, щоб цивільні встигли перейти в укриття, де вони можуть перечекати обстріли. Мета системи оповіщення про тривогу — врятувати здоров’я та життя тисяч людей.

За словами речниці Бахмутської міської ради Наталі Кисиличиної, церкви можуть не завжди повідомляти про тривогу:

Щодо церковних дзвонів (як сигналу тривоги, — ред.) у храмах вони лунають, але бувають перебої. Все залежить від того, чи є служба, адже вони не можуть перериватися”.

Також, за словами речниці пресслужби, вулицями міста їздить автомобіль з гучномовцем. Водій вмикає звукове повідомлення про можливість безкоштовно евакуюватися.

 

Чи будуть встановлювати нові системи сповіщення

Сирени наразі ефективні лише тоді, коли місту загрожує або авіаудар, або ракетна небезпека. Але, на жаль, сьогодні лінія фронту знаходиться настільки близько до нашої громади, що завдають удари з іншого озброєння, зокрема й з артилерії”, — зазначає з посиланням на профільне управління речниця Бахмутської міськради.

За її словами, в міськраді все ж планують закупити більше систем оповіщення, щоб сигнал покривав більшу частину громади. Однак робитимуть це вже після перемоги України.

Зазначимо, крім снарядів реактивних систем залпового вогню та артилерії в Бахмут досі прилітають російські ракети та авіабомби. 

Лише 24 липня російська армія вдарила ракетою по бахмутській школі №5. Вибухом зруйнувало вщент 3 поверхи будівлі. А за 3 дні до цього авіаудар прийшовся по ринку в самому центрі міста. Внаслідок обстрілу зруйновані вщент та погоріли десятки торговельних контейнерів, пошкоджені всі поверхи торговельного центру, а від вибуху утворилася вирва глибиною 7-8 метрів. Тоді обійшлося без поранених чи загиблих. Однак так було не завжди.

Наприклад, 1 липня росіяни вдарили ракетою біля ТЦ “Україна” в центрі Бахмута, в результаті чого кілька людей дістали поранень. Того ж дня ракети прилетіли у приватний сектор міста — тоді серед поранених була дитина 11 років. А 24 травня, коли РФ вдарила ракетою по базі будівельних матеріалів, загинули 3 цивільних. Наслідки того обстрілу фіксували й журналісти Вільного радіо.

Додамо, для українців створили додаток “Повітряна тривога”, який можна завантажити для телефонів на Android за цим посиланням та телефонів з iOS — за цим посиланням. Однак якщо у вас немає інтернету, сповіщення про загрозу може не прийти. Крім того, у деяких мешканців Бахмутської громади та інших населених пунктів у зоні бойових дій може не бути сучасних смартфонів. Особливо це стосується людей похилого віку. Тож ці люди можуть дізнатися про тривогу лише від сирен.

Читайте також:


Завантажити ще...