Старі Терни на мапі. Фото: DeepState
Старі Терни Курахівської громади на мапі. Ілюстративне фото: DeepState

Станом на 12 листопада нижче за течією від пошкодженої росіянами тернівської греблі Курахівської ТЕС продовжує прибувати вода. Місцева влада не може оглянути пошкодження об’єкта, але запевняє, що підтоплень будинків наразі не фіксували. 

Про це розповів голова Курахівської МВА Роман Падун в етері “Суспільне. Студія”. 

За його словами, через постійні російські атаки виїхати та оглянути руйнування греблі поблизу Старих Тернів поки не вдалося. Він запевнив, що наразі ситуація не є критичною. 

“Так нам і не вдалося виїхати та зробити обстеження цієї дамби. Вода продовжує нижче Тернівської греблі прибувати. Зв’язувався з колегами. Критичної ситуації немає, підтоплених будинків поки що немає”, — каже Роман Падун.

Він додав, що окупаційні війська намагалися пошкодити гідротехнічну споруду впродовж трьох місяців. Втім, попри руйнування, уся вода з греблі не зможе витікти. 

“Можливо, вона частково пошкоджена, якийсь один зі шлюзів. Росіяни упродовж останніх трьох місяців намагалися влучити в дамбу КАБами. Вона так збудована, що все дзеркало водойми не може злитися. Там є критичний рівень водойми, який може злитись, і є той рівень, який залишається”, — розповів посадовець. 

Оновлено: за даними Донецької ОВА, станом на 16:00 12 листопада з Курахівського водосховища вилилось 15 мільйонів кубометрів води. Підтоплень домівок жителів найближчих населених пунктів не фіксували.

“На щастя, села на річці Вовчій не затоплені. Продовжуємо стежити за ситуацією. В разі суттєвих змін повідомлятиму додатково”, розповів голова ОВА Вадим Філашкін.

Підрив тернівської греблі Курахівської ТЕС: що відомо 

11 листопада, низка анонімних телеграм каналів почали поширювати інформацію про буцімто підрив однієї з гребель Курахівської ТЕС біля села Старі Терни. 

Пізніше голова Курахівської МВА Роман Падун у коментарі журналістам Вільного радіо підтвердив, що гребля зазнала руйнувань внаслідок російської атаки. 

“Доїхати до греблі та оглянути ступінь руйнування наразі немає можливості, поряд тривають бойові дії. Ми маємо факт, що вода по річищу за дамбою прибуває. Тобто, це дозволяє підтоплювати цю територію, але у нас було засушливе літо та осінь, тому земля має прийняти багато води”, — розповів Падун.

Водночас у Донецькій ОВА зазначали, що цей удар потенційно несе загрозу жителям населених пунктів на річці Вовчій — як на Донеччині, так і на Дніпровщині.

Нагадаємо, на початку 2024 року компанія “ДТЕК” та Курахівська ТЕС ухвалили рішення про евакуацію станції, адже вона не могла більше продовжувати роботу в умовах регулярних російських обстрілів.


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...