В четвер, 11 жовтня, пройшла масштабна акція. Майже в усіх регіонах країни, водії зупинялись на проїжджій частині на годину, через що утворились великі корки.
Цією акцією протесту водії намагаються привернути увагу влади до проблеми високих цін на пальне. Вимагають знизити ціни на прикріпити їх за гривнею, а не іноземною валютою. Також жаліються на низьку якість палива, що не відповідає вартості.
“Бойкот цін на пальне” пройшов в Одеській, Київській, Харківській, Закарпатській, Львівській, Черкаській, Полтавській, Рівненській, Чернігівській, Хмельницькій, Запорізькій, Миколаївській та інших областях України. Організація “Авто Євро Сила” закликала водіїв зупинитись на дорозі з 9 до 10 ранку. Не брати з собою прапорів, банерів, будь-якої національної чи партійної символіки.
Також акцію протесту провели під Кабміном. На проїжджій частині припаркувались приблизно 100 автівок, які більше години сигналили. Вимога ㅡ та ж: знизити ціни на нафтопродукти. Деякі водії розміщували на автівках відповідні банери.
“Якщо долар зріс на гривню, то ціна на паливо ㅡ десь на 55 копійок. За сьогодні долар підвищився на 2 гривні, але ціна на паливо зросла на 4 гривні. Мені здається, що влада хоче цим закрити “дири” у бюджеті”, — розповів один з водіїв, для Телеканалу Правда.
В Донецькій області також бойкотували. Про це Вільному радіо розповіла прес-секретар Поліції Донеччини Іванна Ященко: “В Маріуполі, на проспекті Миру водії зупиняли свої автівки і підтримали всю Україну в флешмобі. Ніяких інцидентів не було”.
Директор “Консалтингової групи А-95” Сергій Куюн на офіційному сайті компанії назвав головну причину підвищення цін на паливо, — “Близько 85% нафтопродуктів Україна імпортує, закуповуючи за валюту. Акциз на нафтопродукти встановлений у євро. Сумарно валютна складова у вартості палива на АЗС досягає 85%, тому зв’язок між коливаннями валютного курсу і вартістю нафтопродуктів пряма”.
Тобто паливо напряму залежить від курсу євро, і кожен раз, коли євро скаче, ціни на нафтопродукти підвищуються.
Нагадаємо, 10 вересня в Бахмуті ціни на автогаз підвищились більш ніж на 40 копійок.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.