Водопровідну воду поки що не слід використовувати для приготування їжі
Фото: Сіверсько-Донецьке БУВР
string(54) "Фото: Сіверсько-Донецьке БУВР"

Обласне керівництво каже, що забруднена вода у Сіверський Донець тече ймовірно з Харківщини. Зразки води надіслали у столицю для подальшого дослідження.

 

Про це під час брифінгу розповів начальник відділу департаменту з питань цивільного захисту населення Сергій Гончаров. 

За наявною інформацією, джерело забруднення річки Сіверський Донець є невстановлені стоки на території Харківської області. Тобто на території Донецької області джерел забруднення води не виявлено”, — зазначає посадовець.

Однак, за його словами, вживати водопровідну воду наразі не бажано

За рекомендаціями відповідних органів екологічного контролю, воду, яка наразі знаходиться в водопровідних мережах області, не рекомендовано використовувати для приготування їжі. Але для побутових потреб її можна використовувати, тобто загрози для здоров’я людей вона не становить”, — каже посадовець.

У керівництві деяких міст також почали застерігати мешканців від вживання водопровідної води. Наприклад, повідомлення про це 13 грудня з’явилося на сайті Мирноградської громади.

Своєю чергою, у Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів заявляють: у зразках річкової води, які вони взяли на пробу, вмісту фенолів не зафіксували, а вміст амоній-іону незначно перевищує норму в районі питного водозабору в канал “Сіверський Донець – Донбас” (0,57 мг/дм3 при нормі 0,5 мг/дм3). Стороннього запаху у воді не виявили.

Для довідки:
Фенол — це токсична речовина, яку використовують для виробництва засобів захисту рослин, барвників епоксидних смол тощо.

Амоній — це з’єднання атомів азоту і водню, яке має хімічні властивості металів. Підвищений вміст амонію може свідчити про потрапляння у воду фекальних стоків або органічних добрив.

Додаткові зразки води фахівці СДБУВР надіслали до лабораторій у Києві та Харкові, аби там провели детальніший аналіз.

Зазначимо, не вживати водопровідну воду ще раніше закликали на непідконтрольній частині регіону. Там представники т.з. “Міністерства охорони здоров’я ДНР” виявили у питній воді перевищення показників вмісту фенолу, марганцю та сульфітів. 

Нагадаємо, про сторонній запах водопровідної води мешканці Донеччини почали писати ще на початку грудня — у води з крана з’явився неприємний “аптечний” запах. Тоді в ДонОДА пояснили це водоростями та стрімким потеплінням

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...