Зеленський вважає, що у окупованого Донбасу не має бути особливого статусу. Крім того, він виключає прийняття закону, який би гарантував амністію для бойовиків.
Про такі плани заявив кандидат в президенти Володимир Зеленський під час інтерв’ю з РБК-Україна.
“Я вважаю, що це взагалі наша велика історія, і нам доведеться довго виходити з цієї кримінальної ситуації. Ось тут, можливо, нам допоможе саме інформаційна війна. Я дуже сподіваюся інформаційно повернути цих людей в стан, що вони потрібні Україні так само, як Україна потрібна їм”, – зазначив Зеленський.
На думку шоумена, жителів окупованого Донбасу і решти України розділяє саме інформаційна стіна.
Зеленський заявив, що цю стіну могло б зруйнувати створення російськомовного європейського медіа-порталу для правдивого висвітлення подій в Україні.
“Пустити цей імпульс, простягнути їм руку допомоги, сказати: ми на вас чекаємо, дивіться, ви зараз в заручниках. Ось, що треба говорити. Це наші заручники там”, — додав він.
Зазначимо, в Україні є велика мережа суспільного мовника – це радіо, телеканали та сайт, які фінансує держава. Однак, з бюджету щороку виділяють менше коштів, ніж потребує компанія. Крім того, російськомовний канал, який націлений на формування позитивного іміджу України за кордоном також є — це UA|TV. У них є російськомовний та англомовний контент. Його трансляція здійснюється в інтернеті.
Додам, що проти особливого статусу для Донбасу тепер офіційно обидва кандидати в Президенти. Петро Порошенко також оголошував позицію щодо неприпустимості автономії східних окупованих територій.
Крім того, вперше офіційно сформував свою позицію Зеленський не лише по Донбасу. В інтерв’ю РБК-Україна кандидат в Президенти розповів, що думатиме над розпуском Верховної Ради.
“Ви ж розумієте, що є певні законодавчі терміни… Я боюся, що я не встигну. Я ламати закон не буду, порушувати закон не буду. Якщо ми встигнемо у строки за шість місяців до наступних виборів, коли ми маємо право розпустити парламент… Будемо думати, так. Але ви ж розумієте, що нам це (розпуск нинішнього складу Ради, – ред.) вигідно”, – підкреслив він.
Зеленський також прокоментував можливу відсутність політичної більшості в парламенті. Заявив, що об’єднуватись із представниками Опозиційного блоку або Блоку Петра Порошенка не планує. Тож для прийняття рішень в парламенті сподівається на нові партії після виборів у Верховну Раду:
“Я думаю, що нас з вами взагалі здивує поява деяких партій у новому парламенті, якщо ми переможемо.
– Конкретизуйте.
– Ні-ні-ні. Просто вони з’являться. Люди. Просто з’являться. Як я з’явився. Потім, Гриценко ж піде? Гриценко піде, з Садовим вони підуть. Ось. І потім, я вам скажу, складний момент взагалі з кимось із них об’єднуватися. Я б хотів, щоб ми набрали більшість.
– Цього ми і боїмося.
– Чому?
– Тому що це – узурпація влади. Ви і Президент, і парламент ваш. Ми таке вже бачили.
– Такого, як я, – ви не бачили.”
Зазначимо, у чинного Президента Петра Порошенка немає більшості в парламенті. Тобто для ухвалення ініційованих ним законів він має домовлятись про підтримку від інших партій або фракцій. В деяких питаннях це призводило до провалу голосування законопроектів. Президенту, якого оберуть 21 квітня, півроку потрібно буде працювати з нинішнім складом Верховної ради. Адже за планом парламентські вибори призначені на осінь. Або ж, Президент може оголосити про розпуск парламенту до 27 травня.
Конституція, ст. 90 дає три підстави для дострокового припинення повноважень Верховної Ради Президентом:
Першим пунктом в 2014 році скористався чинний президент Петро Порошенко.