Президент Росії виступив зі зверненням до нації. Він виклав свою версію історії України та почав лякати росіян тим, що Україна знову готова стати ядерною державою.
Путін заявляє про небезпеку для Росії. Про це президент Росії заявив під час свого екстреного звернення 21 лютого.
Президент країни-агресора заявляє: НАТО розширюється, а це порушення домовленостей і обіцянок Росії. І до того ж питання вступу України до альянсу — питання часу.
А нашу країну називає потенційним плацдармом для нападу.
“На Україні розгорнуті учбово-тренувальні місії країн НАТО. Це, по суті, вже і є іноземні військові бази. Просто назвали базу місією і “справа у шляпі”, — каже Путін.
Лякає також тим, що з США готує план приставити “ніж до горла” росіян.
“Росія завжди виступає за те, щоб найскладніші проблеми вирішувати політико-дипломатичним шляхом”, — каже Путін.
Та при цьому додає — їхні пропозиції США та НАТО відхиляє.
“Ціль одна — стримати розвиток Росії. Просто тому, що ми є. І ніколи не поступимось своїм суверенітетом”, — каже президент Росії.
“Це ніщо інше, як підготовка до бойових дій проти нашої країни, проти Росії. Ми також знаємо, що вже прозвучали заяви, що Україна планує створити своє ядерне озброєння. Україна дійсно має в розпорядженні залишки радянських технологій і засоби доставки такої зброї.З появою в Україні зброї масового ураження ситуація у світі, в Європі, особливо в нас, в Росії, зміниться кардинальним образом. І ми не можемо не реагувати на цю реальну небезпеку”, — продовжив Путін.
Свій виступ президент Росії завершив заявою про визнання самоназваних “ДНР” та “ЛНР” як незалежних та суверенних держав. Документ він раніше підписав у присутності ватажків окупаційних адміністрацій.
Нагадаємо, ще на початку 2022 року один з обранців Держдуми Росії заявив, що депутати вже підготували проєкт звернення до президента РФ з проханням визнати т.з. “ЛДНР”. Щоб легалізувати їх за принципом Осетії та Абхазії.
15 лютого на засіданні Держдуми більшістю голосів підтримали цю ідею. Тож документ направили до президента Володимира Путіна.
В цьому матеріалі ми зібрали реакції України та світу на можливе визнання окупаційної влади на Донбасі.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.