Волонтери відремонтують будинки малозабезпечених родин у трьох населених пунктах Донеччини


image
Фото: сайт волонтерської програми "БУР"

У лютому учасники програми “Будуємо Україну разом” (БУР) завітають до 13 населених пунктів України, щоб провести навчання з організації літніх волонтерських таборів. Під час них допомагатимуть родинам, що опинилися в скруті. До списку увійшли й населені пункти з трьох ОТГ Донецької області.

Про це Вільному радіо розповіла координаторка “Будуємо Україну разом – Схід” Євгенія Васильєва.

“Ми запустили у вересні-жовтні анкету, де можна було запросити БУР у своє місто. Ми не запрошуємо міста – міста обирають нас. І ми приїздимо, знайомимось з громадою, – це було в грудні, – а потім обираємо міста”, – говорить Євгенія Васильєва.

Такими населеними пунктами від Донеччини стали Званівка, Соледар та Миронівське.

Для місцевих команд проведуть попередні навчання, на яких розповідатимуть, як правильно облаштувати літній волонтерський табір.

“Ми розказуємо про процеси, про те, що треба, щоб прийняти 50 людей і залучити також місцевих”, – каже координаторка програми.

На літніх зборах школярі та студенти будуть займатися волонтерською діяльністю, вчитись та розважатись.

“Волонтерська програма працює у форматі двотижневих таборів, куди приїжджають волонтери з усієї країни. Протягом двох тижнів ми відбудовуємо або допомагаємо багатодітним, малозабезпеченим сім’ям, які опинилися у скруті”, – розповідає Васильєва.

З точними датами мають визначитися у березні.

Крім допомоги малозабезпеченим родинам, ініціативна молодь буде створювати громадські простори. Зранку волонтери робитимуть ремонт, а у другій половині дня для них будуть проводити тренінги, на які запросять місцевих підприємців, активістів, літераторів та громадських діячів.

Здебільшого волонтери не мають будівельного досвіду. Тому на кожному об’єкті є будівельник, який навчить робити ремонт.

За словами Євгенії Васильєвої, до цих таборів приїздять близько 50 ініціативних людей з інших міст та стільки ж місцевих.

Волонтери з інших міст, які хочуть долучитися до проекту, мають заповнити анкету учасника на сайті БУР та зареєструватися у програмі. Місцевим жителям реєструватися не потрібно.

Євгенія підкреслює: будівництво – не єдина мета програми. Це інструмент, який допомагає громадам налагодити добросусідські відносини.

Для довідки:
Будуємо Україну Разом — волонтерська програма, яка через спільну працю, подорожі та неформальну освіту об’єднує українську молодь у мережу активних громадян. БУР виник як волонтерська акція Львівської освітньої фундації у 2014 році, що мала на меті відновити будинки, знищені внаслідок війни на сході України. Проте з часом акція перетворилася на рух, що формує нову генерацію відповідальних українців, які творять зміни. За роки існування волонтери БУР відновили 214 помешкань та  створили 24 молодіжні платформи.

На Донбас приїдуть волонтери, щоб відремонтувати оселі малозабезпечених сімей з Соледара, Званівки та Миронівського
Фото: сайт волонтерської програми “БУР”

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: