Волонтерів Донеччини відзначили на всеукраїнському рівні


image
Фото: Центр громадянських свобод

На п’яту церемонію нагородження від «Євромайдан SOS 2018» з’їхалися більше сотні волонтерів з усієї України. Серед переможців — двоє волонетів з Донецької області, Ірина Довгань і Петро Дудник.

 

Про це повідомляє Центр громадянських свобод.

Зазначимо, волонтерська премія «Євромайдан SOS» — це всеукраїнська недержавна нагорода, яку присуджують за волонтерську роботу, передає Центр громадянських свобод.

Цього року журі довелося обирати переможців з більш ніж 130 номінантів, більшість з яких займаються допомогою армії або постраждалим від війни і окупації Криму.

Першим лауреатом премії стала Ірина Довгань — мешканка окупованій Ясинуватої, яка стала відомою на весь світ після випадкового фото, опублікованого Нью-Йорк Таймс.

На ньому Ірина біля так званого «стовпа сорому» з українськими прапорцями, де її б’ють і принижують розлючені сепаратисти.

Незаконний батальйон “Восток” заарештував її за те, що вона передавала їжу і речі українській армії. Після звільнення Ірина продовжила займатися волонтерською діяльністю. Протягом усіх цих років вона активно підтримує сім’ї полонених військових і цивільних, які незаконно утримуються в підвалах окупованого Донбасу.

Додамо, цей момент також використав у своєму художньо-документальному фільмі “Донбас” Сергій Лозниця. Там біля стовпа стояв чоловік.

Ще один лауреат премії «Євромайдан SOS 2018» — Петро Дудник із Слов’янська. За даними Центру громадських свобод, він організував вивезення 16 тис. жителів окупованих територій Донецької області на українську сторону. Крім того, він організував центр для переселенців,  в якому зараз живуть 47 людей.

Зазначимо, сьогодні у всьому світі відзначають День волонтера. Свято заснувала Генеральна Асамблея ООН ще в 1985. В Україні волонтерський рух розпочався в 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року, згідно з Постановою Кабміну. Волонтери допомагають дітям і дорослим, піклуються про здоров’я людей і тварин, їхній комфорт і безпеку. Нерідко волонтерам доводиться навіть ризикувати власним життям заради порятунку інших.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: