Восьмий апеляційний суд заборонив діяльність Компартії України
Апеляційний адміністративний суд у Львові задовільнив позов Мін’юсту та остаточно заборонив комуністичну політсилу.
Про це повідомила пресслужба Восьмого апеляційного суду.
“Майно, кошти та інші активи партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень передано у власність держави”, — йдеться у повідомленні установи.
Також представники суду зазначили, що повний текст рішення по справі про заборону політичної партії буде оприлюднений на офіційних сайтах Міністерства юстиції України та Верховної Ради України.
Що відомо про Комуністичну партію України
У перші роки незалежності України КПУ була однією з найбільших політичних сил, її беззмінний голова Петро Симоненко 1999 року виходив до другого туру виборів президента країни, в якому програв Леоніду Кучмі.
Фракція КПУ існувала у Верховній раді до 2014 року, коли після Революції Гідності партія провалилася на виборах. Ряд її членів підтримали сепаратистів у Донецькій та Луганській областях.
У 2015 році Окружний Суд Києва заборонив діяльність партії, однак те рішення так і не набуло повністю законної сили — роками адвокати партії оскаржували рішення.
Комуністична партія України (КПУ) стала 15-ю забороненою після російського вторгнення в Україну. Разом із нею у вівторок заборонили партію “Щаслива Україна”, створену колишнім міністром доходів та зборів Олександром Клименком.
До цього Восьмий апеляційний суд Львова заборонив діяльність багатьох політичних сил в Україні, які, на думку суддів, мали зв’язки з країною-агресором, зокрема “ОПЗЖ”.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.