Вулиці багатьох міст якщо зараз ще не перетворились на ковзанки, то можуть стати такими найближчим часом. Не всюди комунальники та відповідальні приватні підприємства достатньо доглядають тротуари. Тож один хибний крок — і ви вже маєте травму від простих синців до складних переламів з кількамісячною реабілітацією. Як знайти винних та отримати відшкодування? Відповіді фахівця на 5 основних питань читайте в матеріалі.
.
Відповідальність має нести та організація, на чиєму балансі ця територія.
“Якщо це прибудинкова територія — то відповідна керуюча компанія чи ОСББ. Якщо якась загальна територія, яка не передана комусь у користування, то місцева адміністрація. Якщо ви впали на стоянці, коли йшли до автомобіля, то компанія, яка володіє цією ділянкою чи орендує її”, — пояснив в ефірі радіо “НВ” адвокат Ростислав Кравець.
Адвокат радить запам’ятати місце, де саме ви отримали травму, та звернутися до місцевої адміністрації з інформаційним запитом щодо власника цієї ділянки. Також слід уточнити, чи не перебуває вона в оренді чи користуванні.
“Я раджу в першу чергу дбати про здоров’я та викликати швидку. Якщо є свідки цієї події, можна взяти у них номери телефонів. Якщо мова про центральні вулиці та великі міста, є велика кількість камер відеоспостереження”, — каже Ростислав Кравець.
Окрім підтвердження місця, де саме ви отримали травму, потрібно підтвердити витрати на лікування, реабілітацію та правову допомогу (якщо по неї звертались). Треба збирати чеки на всі ліки. Якщо було специфічне лікування чи процедури — має бути направлення лікаря.
В Україні немає законів, які б забороняли ходити на підборах, наприклад, восени чи взимку, каже юрист. Тож на компенсацію за фізичну шкоду це не впливає.
“Щодо моральної шкоди, звичайно, суд може це розцінити, що ви повинні були також врахувати погоду та взути відповідне взуття. Але ми прекрасно розуміємо, що це не є вирішальним моментом”, — уточнює адвокат.
У будь-якому разі, додає Ростислав Кравець, сподіватися на мільйонні відшкодування не варто. В українській судовій практиці максимальна сума компенсацій складає 15-20 тисяч гривень, і це саме фізична, а не моральна шкода.
Читайте також: