ВРУ підтримала заборону пластикових пакетів


image
Фото: Вільне радіо

Верховна рада прийняла в першому читанні законопроект про заборону пластикових пакетів з 2022 року. Чи будуть після цього в супермаркетах пропонувати пакет — далі в матеріалі. 

 

За відповідне рішення проголосувало 365 нардепів. Поіменне голосування ви можете побачити на сайті Верховної ради. 

Що хочуть змінити?

Законопроект пропонує заборонити продаж пластикових пакетів в магазинах, супермаркетах, на ринку та інших об’єктах роздрібної торгівлі та ресторанного господарства. Однак не всі, а лише товщиною до 0,05 міліметрів. Для прикладу, пакети, які пропонують в популярних супермаркетах, якраз такої товщини. 

Тобто, якщо закон підтримають на наступному голосуванні в цілому, і його підпише президент, то з 1 січня 2022 року шкідливі для довкілля пластикові торби будуть під забороною. Але не всі. В документі прописано, що це стосується лише пакетів, шириною до 22,5 сантиметрів, глибиною до 34,5 см  і довжиною до 45 см. 

ВРУ підтримала заборону пластикових пакетів

Тож на касі в супермаркетах вам змушені будуть пропонувати більш екологічну альтернативу.

Що залишиться?

Обмеження не будуть поширюватися на пакети, які використовуються для первинного пакування або транспортування свіжої риби і м’яса, а також сипучих продуктів, льоду.

Зазначимо, наприклад редакція Вільного радіо щороку відправляє у смітник 134 кг пластику. Якщо вимірювати в пакетах, це 18 тисяч 927 шкідливих для довкілля торб. 

Для підрахунку ми використали Plastic Footprint Calculator

Пластик в природі

Пластик розкладається десятки років. А виробляють його все більше. Часто він зручний у використанні, тож ми купуємо його і викидаємо. Знову і знову. За повідомленням National Geographic, бізнесмен з Даласу Віктор Весково занурювався на дно Маріанського жолоба в підводному апараті 28 квітня 2019 року. Занурення провели в рамках експедиції «П’ять глибин».

Редакція Вільного радіо щороку відправляє у смітник 134 кг пластику. А ви? (Експеримент) Редакція Вільного радіо щороку відправляє у смітник 134 кг пластику. А ви? (Експеримент)

Окрім нових видів ракоподібних, дослідник знайшов там поліетиленовий пакет. Як він опинився на глибині 10 тисяч метрів  — ніхто не знає. Це показує рівень забруднення планети. 

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: