Восени минулого року Бахмутська міська рада подавала заявку на придбання двох сучасних пунктів для стерилізації безпритульних тварин. Однак час пройшов, а мобільні споруди в місті так і не з’явилися. Ми з’ясували чому.
Про нездійснені плани Вільному радіо розповіла заступниця голови управління розвитку міського господарства та капітального будівництва Бахмутської міської ради Надія Трофимова.
За словами посадовиці, проєкт на зведення ветеринарних пунктів у міськраді досі є, а коштів на їхню закупівлю немає.
“Нам і ще багатьом містам Донецької області виділили гроші з обласного фонду охорони навколишнього середовища. Ми хотіли поставити стерилізаційні пункти з місцем для лікаря, клітками для тимчасового перебування тварин. Але область висунула умову, щоб це були міні-притулки. Ми відмовились, майже всі інші міста теж”, – каже Надія Трофимова.
Вона пояснює: у початковому проєкті йшлося про пункти, в яких тварин би стерилізували та перетримували кілька днів після операції. Потім би їх відпускали на вулицю. Притулки ж передбачають, що тварини мають жити там постійно.
“Там має бути майданчик, відкриті вольєри. Треба прокласти під’їзну дорогу, звести огорожу, зробити освітлення. У нас маленьке місто, ми не зможемо утримувати такий притулок. Ми навіть ці гроші використати не змогли б, оскільки у проєкті та розпорядженні обладміністрації різні назви. Це нецільове використання коштів”, – говорить заступниця начальника управління.
На закупівлю такого притулку Бахмут мав отримати 2,5 млн грн. Документації на його спорудження в місті не розробляли, тому гроші залишились в обласному бюджеті.
Нагадаємо, рішення про придбання ветеринарних пунктів ухвалили 8 листопада 2019 року.
Додамо, бахмутські зоозахисники кілька років поспіль просять про таку споруду. Але чиновники відповідають, що грошей на них немає. Натомість минулої осені управління розвитку міського господарства Бахмутської міськради оголосило про так звану зачистку. Йшлося про вилов безпритульних собак. У повідомленні зазначалося, що ловити будуть навіть тварин з нашийником, номерним знаком і намордником, а також собак, які гуляють у скверах, на вулицях, садах, бульварах і в громадському транспорті, якщо поруч немає власників.
Читайте також: